Pięć goli w drugim półfinale futsalowego Pucharu Polski

Za nami drugi półfinał futsalowego Pucharu Polski. W Gliwicach Piast pokonał Rekord Bielsko-Biała i jest bliżej finału. Rewanż odbędzie się za tydzień.

Michał Piegza
Piast Gliwice ma spore szanse na awans do finału Materiały prasowe / Futsal Ekstraklasa / Piast Gliwice ma spore szanse na awans do finału

We wtorek w półfinale GI Malepsz Arth Sof Leszno sensacyjnie nie dał żadnych szans w Lubawie Constraktowi zwyciężając 5:0. Więcej emocji było w drugim półfinale.

Piast Gliwice jest już niemal pewny, że do play-off przystąpi z 3. pozycji. Rekord wciąż ma nadzieję na zakończenie rozgrywek na 1. miejscu. Kilkanaście dni temu w meczu Fogo Futsal Ekstraklasy górą byli bielszczanie.

W półfinale Pucharu Polski Piast wziął rewanż i po pierwszym meczu jest bliżej decydującej batalii. W Gliwicach padło pięć goli. Gospodarze po dziesięciu minutach prowadzili już 2:0, ale przed przerwą goście złapali kontakt.

Po zmianie stron Piast ponownie odjechał rywalom na dwa gole. Ostatnie słowo należało do Rekordu, który zdobywając drugą bramkę poprawił swoją sytuację przed rewanżem u siebie, który odbędzie się za tydzień.

Piast Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 3:2 (2:1)