Euro 2016: Nani autorem 600. gola w mistrzostwach

Bramka Naniego, otwierająca wynik meczu Portugalia - Islandia, była już 600. w całej historii mistrzostw Europy. Poprzednie jubileusze także były dziełem gwiazd.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PAP/EPA/CJ GUNTHER

Pierwszego gola w czempionacie Starego Kontynentu zdobył 6 lipca 1960 roku Milan Galić, który reprezentował wówczas Jugosławię. Trafienie to miało miejsce w 11. minucie półfinału z Francją (wygranego przez piłkarzy z Bałkanów 5:4).

100. bramka w Euro padła 24 lata później, 200. w 1992 roku, zaś trzy kolejne jubileusze miały miejsce na trzech turniejach w latach 2000-2008.

500. gol w mistrzostwach Europy to dzieło Xaviego i wreszcie po ośmiu latach mamy 600. trafienie. Padło ono za sprawą Naniego w 31. minucie 12. meczu Euro 2016, w którym Portugalia zmierzyła się z Islandią.