5 Błażej Wypior w 0 1 1 2
6 Przemysław Giera 1 0 - ns 1
czas Koniec zawodów
Bieg 21

Łobodziński wygrał start, ale po wyjściu z pierwszego łuku na prowadzeniu znalazł się Trofimow.

8
6
4
3
2
19:49

Karetka wróciła na stadion. Zawody niedługo powinny zostać wznowione.

6
7
1
4
2
19:45

Po upadku Kacpra Pludry i Mateusza Bartkowiaka motocykl wylądował na 5 i 6 rzędzie trybun na pierwszym łuku, tuż obok osób z parku technicznego. (fot. twitter.com/slawekGKM).

2
1
25
13
3
19:33

Trwa oczekiwanie na powrót karetki. Stan zdrowia Mateusza Bartkowiaka na razie nie jest znany.

2

Fatalnie wyglądający upadek na pierwszym łuku trzeciego okrążenia, z udziałem Pludry i Bartkowiaka. Jeden z motocykli wylądował na trybunach! Pludra wstał o własnych siłach, niestesty Bartkowiakowi udzielana jest pomoc medyczna. Mateusz Bartkowiak jest przytomny, zostanie przewieziony do szpitala. W powtórce za Bartkowiaka pojedzie Pytlewski. Sadurski jechał w kontakcie z Pytlewskim przez jedno okrążenie.

Bieg 19

Giera wycofał się z zawodów i nie wystąpi w biegu nr 19. Para Falubazu wygrała z olbrzymią przewagą.

33
9
3
7
7
Bieg 18

Kowalski wjechał w taśmę, jest wykluczony z wyścigu. W powtórce cała trójka zawodników jechała w kontakcie.

12
7
6
4
4
Bieg 17

Zawodnicy Falubazu wygrali z bardzo dużą przewagą. Pytlewski upadł jadąc na czwartym miejscu, ale szybko wstał i kontynuował jazdę, choć ostatecznie nie dojechał do mety.

2

Dobry start Tudzieża i Lamparta. Zawodnik ROW-u próbował założyć rywala, ale zabrakło mu nieco prędkości. Firmuga utrzymywał trzecią pozycję do momentu upadku na drugim łuku trzeciego okrążenia. Wypior skupiał się na płynnym pokonywaniu łuków daleko za resztą zawodników.

5
15
4
6
2
18:25

Drużyna z Częstochowy startuje w zawodach młodzieżowych jako Bocar Włókniarz Częstochowa.

3

Pludra odniósł pewne zwycięstwo. Król upadł na tor, ale szybko wstał i kontynuował jazdę spacerowym tempem, po czym... został zdublowany przez rywali.

5
6
2
2
1
Bieg 14

Na pierwszym łuku było dość ciasno, zwycięsko z tej walki wyszedł Krakowiak. Drugi jechał Lotarski, ale na trzecim okrążeniu zanotował defekt motocykla.

w

Trofimow wykluczony za przekrocznie limitu 2 minut. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia upadek zanotował Pytlewski - wyścig został przerwany, a zawodnik Stali jest wykluczony. W powtórce Bartkowiak dobrze wystartował, ale po pierwszym łuku to już Lampart był na prowadzeniu. Na dystansie zawodnik Stali próbował wyprzedzić żużlowca Motoru, ale sztuka ta mu się nie udała.

8
9
2
3
2
18:03

Połowa zawodów za nami. Jak dotąd odnotowaliśmy 10 upadków.

4
16
4
8
2
Bieg 12

Kolejny atomowy start Pludry i pewne zwycięstwo. Szybko dołączył do niego Sadurski.

9
4
2
4
5
Bieg 11

Kowalski na pierwszym łuku starał się przedrzeć przed parę Motoru, ale bezskutecznie. Później trzymał się blisko rywali, ale na trzecim okrążeniu upadł na tor. Mimo to wstał i dojechał do mety po punkt. Wcześniej na tor upadł jadący z tyłu Król. On także szybko się podniósł, ale nie kontynuował jazdy, tylko zjechał na murawę.

9
3
1
1
2
Bieg 10

Bieg przerwany. Na drugim łuku drugiego okrążenia na tor upadł jadący na czwartym miejscu Ścibak. W momencie przerwania wyścigu Falubaz prowadził 5:1. W powtórce, bez wykluczonego Ścibaka, Falubaz odniósł pewne zwycięstwo.

21
27
2
3
6
Bieg 9

Atomowy start Tudzieża z czwartego pola, zawodnik ROW-u od razu objął prowadzenie. W trakcie wyścigu niebezpiecznie nim zarzuciło, ale zdołał utrzymać się na pierwszym miejscu. Łobodziński cały czas starał się trzymać Tudzieża, ale nie udało mu się przeprowadzić skutecznego ataku.

3

Król nie dość, że został wykluczony za dotknięcie taśmy, to jeszcze otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie procedury startowej.

Wyścig bez historii. Zawodnicy Włókniarza najlepiej wystartowali i nie mieli problemów z dowiezieniem podwójnego prowadzenia do mety.

24
13
4
5
6
Bieg 7

Pewne zwycięstwo pary Falubazu, nie dali szans Trofimowowi, który do mety dojeżdżał na defektującym motocyklu. Firmuga na drugim łuku pierwszego okrążenia pojechał zbyt szeroko i upadł na tor, ale szybko się podniósł i nie trzeba było przerywać biegu.

30
7
4
8
7
Bieg 6

Atomowy start Pludry, który od razu wysforował się na prowadzenie. Ścibak na pierwszym łuku próbował po zewnętrznej objechać parę GKM-u, ale to mu się nie udało. Na ostatnim okrążeniu zanotował upadek jadąc na czwartej pozycji.

19
4
2
3
3
Bieg 5

Tudzież najlepiej rozegrał pierwszy łuk i wyszedł na prowadzenie. Na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia wyprzedził go jednak Jasiński. Tudzież nie zdołał jednak dojechać do mety nawet na drugim miejscu, bo na ostatnim okrążeniu zanotował upadek.

7
8
13
11
19
Bieg 4

Upadek Króla na pierwszym łuku po starcie, zawodnik zdążył się szybko pozbierać bez potrzeby przerywania biegu. Pawliczak konsekwentnie skracał dystans do Świdnickiego, ale nie udało mu się przeprowadzić ataku.

21
9
6
3
2
Bieg 3

Sadurski w ogóle nie wystartował. Trofimow wystartował najlepiej, ale po pierwszym łuku prowadzenie objął Lampart. Pludra na dystansie wyprzedził zawodnika Motoru, ale ten natychmiast skontrował i odbił drugie miejsce. Tuż przed metą Trofimow zanotował jednak defekt motocykla, przez co siłą rozpędu ukończył bieg na trzecim miejscu.

17
11
9
7
12
Bieg 2

Równy start Jasińskiego, Turowskiego i Bartkowiaka. Jasiński prowadził przez dwa i pół okrążenia, ale Turowski wyprzedził go atakiem przy krawężniku.

17
9
7
1
2
Bieg 1

Wyścig przerwany. Na pierwszym łuku upadli Kowalski i Wypior. Powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie. Obaj zawodnicy są zdolni do dalszej jazdy. W powtórce na pierwszym łuku znowu upadł Wypior, tym razem sędzia go wykluczył. Co ciekawe, zawodnik ROW-u szybko wstał i zaczął opuszczać tor, a wirażowy zaczął machać chorągiewką, mimo że sędzia nie przerwał wyścigu! Decyzją arbitra wirażowy opuszcza murawę. W kolejnej powtórce Tudzież wystartował najlepiej i pewnie wygrał. Świdnicki zagrażał mu jedynie na wyjściu z pierwszego łuku.