Żużel. Grudziądzanin przerwał dominację gdańszczanina. Młode talenty ścigały się w Lesznie

W środę w Lesznie odbyła się IV runda Pucharu Ekstraligi 250 cc. Zwyciężył Kevin Małkiewicz z GKM-u Grudziądz, który jako pierwszy przełamał dominację Mateusza Łopuskiego z Wybrzeża. Trzecie miejsce zajął Antoni Kawczyński.

Michał Gałęzewski
Mateusz Łopuski, Kevin Małkiewicz i Antoni Kawczyńśki Twitter / Na zdjęciu: Mateusz Łopuski, Kevin Małkiewicz i Antoni Kawczyńśki
Zawody w klasie 250 cc, to bezpośrednie zaplecze "dorosłego" żużla. Zawodnicy startują na torach do klasycznego żużla, jednak mają motocykle o dwa razy mniejszej mocy. To bardzo dobra forma nauki dla zawodników od 13. do 15. roku życia.

Trzy pierwsze rundy Pucharu Ekstraligi wygrał 14-letni Mateusz Łopuski z Wybrzeża Gdańsk, a w ostatnich tygodniach bardzo dobrze w międzynarodowej rywalizacji spisywał się jego rok młodszy kolega klubowy, Antoni Kawczyński. To nie oni dominowali jednak na torze w Lesznie.

Z kompletem punktów zwyciężył grudziądzki talent Kevin Małkiewicz. Łopuski zajął drugie miejsce, trzeci był Kawczyński, który przespał start w swoim pierwszym biegu i został wykluczony za błąd podczas ataku na drugiego Gracjana Szostaka.