Żużel. Próbował 19 razy! Zawodnik OK Bedmet Kolejarza Opole w końcu został mistrzem kraju

Pod nieobecność Timo Lahtiego po mistrzostwo Finlandii sięgnął Tero Aarnio. Zawodnik OK Bedmet Kolejarza Opole zdobył złoto po raz pierwszy w karierze, w swoim 19. podejściu. Podium uzupełnili Jesse Mustonen i Timi Salonen.

Mateusz Kozanecki
Tero Aarnio WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Tero Aarnio
W sobotę na torze w Seinajoki odbyły się 66. Indywidualne Mistrzostwa Finlandii. W obsadzie zabrakło Timo Lahtiego. 28-latek zwyciężył w pięciu ostatnich turniejach z rzędu, a 25 lipca ścigał się w Gdańsku w meczu ligowym.

Pod jego nieobecność miano faworyta otrzymał Tero Aarnio. Dla doświadczonego zawodnika OK Bedmet Kolejarza Opole był to 19. w karierze start w tych zawodach.

35-latek zwyciężył w fazie zasadniczej z kompletem punktów, a następnie jako pierwszy minął linię mety w finale. Tym samym zdobył swoje pierwsze złoto w mistrzostwach. Drugie miejsce zajął Jesse Mustonen.

Walka o trzecie miejsce była wyrównana. Teemu Lahti przy próbie ataku na Timiego Salonena spowodował upadek swojego rywala, za co został wykluczony. W powtórce Salonen upadł i zgarnął brązowy medal.

Punktacja (za: speedway.fi):
1. Tero Aarnio - 15+3 - 1. w finale
2. Jesse Mustonen - 14+2 - 2. w finale