Żużel. Puchar Czech. Pierwsza porażka Eduarda Krcmara. Josef Franc najlepszy w Libercu

Josef Franc zwyciężył w V rundzie Pucharu Czech, która w sobotę odbyła się na torze w Libercu. Doświadczony zawodnik przerwał tym samym passę Eduarda Krcmara, który łącznie zaliczył 21 wygranych biegów z rzędu.

Mateusz Kozanecki
Josef Franc WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Josef Franc
Turniej w Libercu poprzedziły kwalifikacje, do których przystąpiło siedmiu zawodników - sześciu z nich uzyskało następnie awans do głównej fazy zawodów, ostatni pełnił funkcję rezerwowego.

W wyścigu szóstym doszło do pojedynku faworytów. Pod taśmą stanęli Josef Franc, Eduard Krcmar oraz Petr Chlupac.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Franc przerywając tym samym zwycięską passę Krcmara. Zawodnik Wilków Krosno łącznie zanotował 21 biegowych zwycięstw z rzędu. W tym sezonie wygrał już 24 z 25 wyścigów, w których wziął udział.

W Libercu najlepszy był Josef Franc, Krcmar zajął drugie miejsce, a Chlupac trzecie. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem gospodarzy został Zdenek Holub, który znalazł się na czwartej pozycji. Formie swoich podopiecznych przyglądał się nowy menadżer lokalnej drużyny Błażej Skrzeszewski.

Kolejna runda Pucharu Czech odbędzie się 20 lipca na torze w Pardubicach. Dokończenie rywalizacji 10 października w Brezolupach.