Grasstrack: Romano Hummel najlepszy w Loppersum. Drugie miejsce Kennetha Hansena

W sobotę na trawiastym torze w Loppersum rozegrana została III runda Dutch Open Grass Track. W zawodach zwyciężył Romano Hummel, a podium uzupełnili Kenneth Hansen oraz Dave Meijerink.

Mateusz Kozanecki
Kenneth Hansen WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Kenneth Hansen
Do rywalizacji w Loppersum przystąpiło jedynie 14 spośród 18 awizowanych zawodników. Z tego powodu spora część wyścigów odbyła się w niepełnym zestawieniu. Podczas zawodów obowiązywała punktacja 6-5-4-3-2-1.

Najlepszy w turnieju był Romano Hummel. Holenderski junior po rundzie zasadniczej zajmował dopiero ósme miejsce. Zdołał jednak zwyciężyć w biegu ostatniej szansy, a następnie w finale.

Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Kenneth Hansen. Znany ze startów w polskiej lidze Duńczyk zdobył łącznie 26 punktów. Trzecie miejsce zajął Dave Meijerink.

7. Martin Malek (Czechy) - 19+4 (3,5,6,5) - 3. miejsce w biegu ostatniej szansy
8. Jarno de Vries (Holandia) - 13+3 (5,2,4,2) - 4. miejsce w biegu ostatniej szansy
9. Theo Pijper (Holandia) - 20+2 (6,5,4,5) - 5. miejsce w biegu ostatniej szansy
10. Michal Dudek (Czechy) - 13+1 (2,3,4,4) - 6. miejsce w biegu ostatniej szansy