Miniżużel: Mateusz Łopuski zwyciężył w Wawrowie

Zwycięstwem gdańszczanina Mateusz Łopuskiego zakończyła się III runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w miniżużlu. Kolejne miejsca na podium zajęli Emil Maroszek i Dawid Piestrzyński.

Michał Gałęzewski
Podium zawodów w Wawrowie Materiały prasowe / Podium zawodów w Wawrowie
W zawodach w Wawrowie wystąpiło aż 19 zawodników z 9 klubów. Z uwagi na tak dużą liczbę uczestników zmianie uległ regulamin. Po 20 biegach rundy zasadniczej rozgrywane są finały A, B, C, D, itd., co pozwala na wydłużenie emocji.

Zdecydowanie najlepszą formę miał Mateusz Łopuski, który w tym wyrównanym turnieju mógł zdobyć nawet komplet punktów, jednak z jednego ze swoich biegów został wykluczony za utrudnianie startu.
Łopuski zdobył tyle samo punktów co Emil Maroszek, jednak zawodnik Polonii Bydgoszcz indywidualnie wygrał tylko dwa biegi. Trzecią lokatę zajął Dawid Piestrzyński, jednak miał tyle samo punktów co jego czterech kolegów.

W niedzielę również w Wawrowie odbędzie się Puchar Polski Par Klubowych.

Fatalne sędziowanie w Grand Prix Słowenii. Zobacz więcej!

PSŻ niespodziewanie łatwo wygrał w Rawiczu. Zobacz więcej!

Wyniki:
1. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 12 (3,3,w,3,3) - 1. miejsce w finale A
2. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 12 (2,2,3,3,2) - 2. miejsce w finale A
3. Dawid Piestrzyński (MKMŻ Rybki Rybnik) - 10 (3,3,w,3,1) - 3. miejsce w finale A
4. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 10 (3,3,2,2,0) - 4. miejsce w finale A
5. Szymon Ludwiczak (MKMŻ Rybki Rybnik) - 10 (w,2,3,2,3) - 1. miejsce w finale B
6. Bartosz Lewandowski (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 10 (2,3,w,3,2) - 2. miejsce w finale B
7. Mikołaj Krok (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 10 (3,1,3,2,1) - 3. miejsce w finale B
8. Denis Andrzejczak (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 8 (0,3,3,2,0) - 4. miejsce w finale B
9. Kacper Halkiewicz (Bocar Włókniarz Częstochowa) - 9 (1,t,2,3,3) - 1. miejsce w finale C
10. Jakub Breński (KS Toruń) - 8 (0,2,2,2,2) - 2. miejsce w finale C
11. Kacper Tuczkowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 7 (1,1,3,1,1) - 3. miejsce w finale C
12. Kacper Teska (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 6 (1,2,2,1,w) - 4. miejsce w finale C
13. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń) - 7 (2,0,1,1,3) - 1. miejsce w finale D
14. Wiktor Andryszczak (Speedway Rędziny) - 7 (3,0,1,1,2) - 2. miejsce w finale D
15. Igor Sawicki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 4 (2,0,u,1,1) - 3. miejsce w finale D
16. Maciej Kurzawski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 4 (2,1,1,0,0) - 4. miejsce w finale D
17. Szymon Tomaszewski (MKMŻ Rybki Rybnik) - 5 (0,1,1,0,3) - 1. miejsce w finale E
18. Marcel Kowolik (MKMŻ Rybki Rybnik) - 4 (w,2,w,0,2) - 2. miejsce w finale E
19. Paweł Caban (Bocar Włókniarz Częstochowa) - 3 (1,1,0,0,1) - 3. miejsce w finale E