Amerykanie już myślą o Grand Prix. Luke Becker zwycięzcą eliminacji

Po blisko dwudziestu latach w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono krajowe eliminacje do Grand Prix. Na torze w Perris najlepszy był Luke Becker, a podium uzupełnili Austin Novratil oraz Ricky Wells.

Mateusz Kozanecki
Luke Becker Materiały prasowe / Na zdjęciu: Luke Becker
W Perris zaprezentowała się niemal cała amerykańska czołówka, włącznie z 9-krotnym mistrzem kraju Billym Janniro. Na udział w zawodach zdecydowali się także m.in. Luke Becker, Ricky Wells czy Gino Manzares, którzy latem ścigali się w europejskich rozgrywkach.

Po rozegraniu rundy zasadniczej aż trzech zawodników miało na swoich kontach po 13 punktów, wobec czego konieczne było przeprowadzenie biegu dodatkowego. W nim Luke Becker pokonał Austina Novratila oraz Ricky'ego Wellsa.

Dwóch najlepszych zawodników uzyskało prawo uczestnictwa w przyszłorocznych eliminacjach Grand Prix. W przypadku, gdyby któryś z nich zrezygnował z jazdy w tych zawodach, nominację otrzyma kolejny zawodnik z klasyfikacji.

Warto zwrócić uwagę, że na 16. pozycji sklasyfikowany został David Hancock. To starszy brat Grega Hancocka. 54-latek w 2017 roku wrócił na żużlowe tory po 30-letniej przerwie.