Bracia Lahti poprowadzili do zwycięstwa

Wygrywając turniej w Seinajoki drużyna Sand Blowers objęła przodownictwo w ligowej tabeli. Zdecydowaną większość punktów wywalczyli bracia Timo i Teemu Lahti.

Jacek Cholewiński
Timo Lahti / Na zdjęciu: Timo Lahti

Na stadionie żużlowym w Seinaejoki rozegrana została szósta runda ligi fińskiej. W niedzielnych zawodach zwycięstwo odniosła drużyna Sand Blowers, której liderami byli firmowi zawodnicy spod znaku Szalonego Krokodyla.

Timo Lahti odniósł komplet wygranych, a w najważniejszym wyścigu dnia, jakim był bieg dodatkowy o pierwsze miejsce w turnieju, okazał się szybszy niż Mika Loppi z ekipy Nopea Racing. Jego brat Teemu Lahti dorzucił do dorobku zwycięzców dwanaście punktów.

Niilo Vuolas - 4, Antti Vuolas - 2, Henri Ahlbom - 0, Markku Autio - 10

Nadal nie wyznaczono terminu dla zaległej od 9 lipca piątej rundy, która nie została rozegrana z powodu niekorzystnej pogody. Siódmą rundę siódmą rozgrywek ligowych zaplanowano na dzień 20 sierpnia. W międzyczasie rozegrane zostaną turnieje IM Finlandii, zarówno seniorów jak i U-21.