Ajtner-Gollob wygrał w Ostrowie. Borowicz z kompletem do klasyfikacji - I runda Nice Cup (wyniki)

Oskar Ajtner-Gollob zwyciężył w wyścigu finałowym I rundy grupy północnej Nice Cup. Drugi był Mateusz Borowicz, który rundę zasadniczą ukończył z kompletem punktów. Trzeci był Dawid Krzyżanowski.

Maciej Kmiecik
Mateusz Borowicz wygrał co prawda serię zasadniczą z kompletem punktów i właśnie te 15 "oczek" zostanie mu zaliczone do klasyfikacji generalnej. W finale musiał uznać wyższość kolegi klubowego, Oskara Ajtnera-Golloba. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale Dawidowi Krzyżanowskiemu z KS Toruń.
Wyniki rundy zasadniczej 1. Mateusz Borowicz (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 15 (3,3,3,3,3) 2. Michał Piosicki (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno) -13 (3,3,2,3,2) 3. Oskar Ajtner-Gollob (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 12 (2,2,3,3,2) 4. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 11 (3,d,3,2,3) 5. Dawid Krzyżanowski (KS Toruń) - 10 (1,3,2,3,1) 6. Mike Trzensiok (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 10 (2,2,3,2,1) 7. Dawid Wawrzyniak (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno) - 8 (t,3,1,1,3) 8. Patryk Sikora (KS Toruń) - 8 (2,1,1,2,2) 9. Patryk Fajfer (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno) - 6 (u,0,1,2,3) 10. Igor Kopeć-Sobczyński (KS Toruń) - 6 (1,2,0,1,2) 11. Kacper Grzegorczyk (Polonia Piła) - 5 (d,1,2,1,1) 12. Arkadiusz Pawlak (Polonia Piła) - 4 (3,d,1,0,u) 13. Patryk Wolniewiński (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno) - 4 (2,2,0,w,d) 14. Bartosz Hassa (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) - 3 (t,1,2,w,-) 15. Jakub Łukaszewski (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) - 2 (t,1,t,1,d) 16. Patryk Rydlewski (Polonia Bydgoszcz) - 0 (w,-,-,-,-)

Miejsca 1-6 ustalone według kolejności w biegach ostatniej szansy oraz finałowym