Władimir Kołodij i Bachtiar Alijew najlepsi w Pucharze Weteranów (wideo)

Jeden z najbardziej utytułowanych ukraińskich zawodników, 46-letni Władimir Kołodij zwyciężył w jubileuszowej rywalizacji żużlowych weteranów.

Jacek Cholewiński

W minioną sobotę, w czterdziestolecie istnienia żużla w Wozniesieńsku, na torze tamtejszego stadionu rozegrano turniej o Puchar Weteranów. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych.

W grupie zawodników do lat 50 bezkonkurencyjnym był Władimir Kołodij, który wygrał wszystkie swoje wyścigi. W grupie zawodników powyżej 50 roku życia zwyciężył Bachtiar Alijew.
Wyniki: kategoria do 50 lat 1. Władimir Kołodij (Równe) - 12 (3,3,3,3) + 1. miejsce w finale 2. Anatolij Żadan (Połtawa) - 9 (2,2,2,3) + 2. miejsce w finale 3. Igor Dawydko (Połtawa) - 8 (1,2,2,3) + 3. miejsce w finale 4. Rusłan Sanatułow (Wozniesieńsk) - 6 (1,2,2,1) + 4. miejsce w finale 5. Siergiej Horosziłow (Wozniesieńsk) - 4 (2,1,1,0) 6. Leonid Niełypiuk (Kiwercy) - 3 (0,1,1,1) 7. Wiktor Mładzinowskij (Wozniesieńsk) - 2 (0,2,-,0) 8. Siergiej Marinycz (Równe) - 0 (d,-,-,-)

kategoria powyżej 50 lat
1. Bachtiar Alijew (Połtawa) - 10 (3,3,3,1) + 1. miejsce w finale
2. Piotr Fedyk (Czerwonograd) - 11 (3,3,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Stanisław Moskowczenko (Połtawa) - 6 (1,1,2,2) + 3. miejsce w finale
4. Siergiej Biełokurow (Wozniesieńsk) - 6 (3,1,u,2) + upadek w finale
5. Władimir Forostiannyj (Wozniesieńsk) - 0 (d,0,0,-)
6. Aleksandr Borsuk (Wozniesieńsk) - ns

Bieg po biegu:
1. Fedyk, Żadan, Dawydko, Forostiannyj (d)
2. Alijew, Żadan, Sanatułow, Niełypiuk
3. Kołodij, Dawydko, Niełypiuk, Marinycz (d)
4. Kołodij, Sanatułow, Moskowczenko, Forostiannyj
5. Biełokurow, Horosziłow, Niełypiuk, Forostiannyj
6. Kołodij, Żadan, Biełokurow, Mładzinowskij
7. Alijew, Mładzinowskij
8. Alijew, Dawydko, Moskowczenko, Biełokurow (u)
9. Dawydko, Sanatułow, Horosziłow
10. Fedyk, Biełokurow, Sanatułow
11. Żadan, Moskowczenko, Horosziłow
12. Fedyk, Moskowczenko, Niełypiuk, Mładzinowskij
13. Kołodij, Fedyk, Alijew, Horosziłow

Finał do 50 lat: Kołodij, Żadan, Dawydko, Sanatułow
Finał powyżej 50 lat: Alijew, Fedyk, Moskowczenko, Biełokurow (u)

Przedstawiamy krótki wideo-reportaż z zawodów:
Ukraińcy weterani, którzy starają się by tamtejszy żużel nie został całkiem zapomniany, przeniosą się teraz do Równego, gdzie w sobotę rozegrają kolejny turniej.