Long track: Jannick de Jong triumfował w drugim turnieju finałowym IMŚ w Marmande
Obrońca tytułu, Joonas Kylmaekorpi z powodu sprzętowych kłopotów nie odegrał w zawodach poważniejszej roli i stracił prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw świata.
Zaplanowany na niedzielę we francuskim Marmande, drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze, z powodu gwałtownej ulewy został przełożony na dzień następny.
Turniejowy poniedziałek zaczął się pechowo dla obrońcy tytułu Joonasa Kylmaekorpiego, który podczas oficjalnego treningu stracił obydwa silniki. W zawodach Fin wystartował na sprzęcie udostępnionym przez Holendra Henry'ego van der Steena. Problemy sprzętowe dosięgły również Camerona Woodwarda, który zmuszony był wycofać się w czasie trwania zawodów.Wyniki:
1. Jannick de Jong - 21 (1,4,4,4,3,1) + 1. miejsce w finale
2. Stephan Katt - 19 (1,3,4,2,2,4) + 2. miejsce w finale
3. Erik Riss - 19 (4,3,d,2,4,4) + 3. miejsce w finale
4. Richard Hall - 20 (4,1,3,4,4,3) + 4. miejsce w finale
5. Mathieu Tresarrieu - 16 (3,2,2,3,4,2) + 5. miejsce w finale
6. Dirk Fabriek - 15 (w,2,4,4,2,3)
7. David Howe - 12 (2,3,1,3,1,2)
8. Theo Pijper - 11 (w,4,2,1,3,1)
9. Stephane Tresarrieu - 10 (4,1,3,2,w,0)
10. Joonas Kylmaekorpi - 8 (1,1,3,3,0,0)
11. Josef Franc - 8 (0,2,2,1,3)
12. Cameron Woodward - 6 (2,4,d,-,-)
13. Richard Speiser - 5 (3,0,0,0,2)
14. Andrew Appleton - 5 (3,w,1,w,1)
15. Jorg Tebbe - 4 (2,0,1,1,d)
16. Gabriel Dubernard - 1 (w,1)
17. Philippe Ostyn - 0 (0)
Bieg po biegu:
1. Riss, M.Tresarrieu, Woodward, de Jong, Fabriek (w)
2. Hall, Speiser, Howe, Katt, Franc
3. S.Tresarrieu, Appleton, Tebbe, Kylmaekorpi, Pijper (w)
4. Woodward, Katt, M.Tresarrieu, Kylmaekorpi, Speiser
5. de Jong, Howe, Fabriek, Hall, Appleton (t/w), Dubernard (w)
6. Pijper, Riss, Franc, S.Tresarrieu, Tebbe
7. de Jong, Hall, Pijper, Tebbe, Woodward (d)
8. Katt, S.Tresarrieu, M.Tresarrieu, Howe, Riss (d)
9. Fabriek, Kylmaekorpi, Franc, Appleton, Speiser
10. Fabriek, Howe, S.Tresarrieu, Tebbe, Ostyn
11. Hall, M.Tresarrieu, Riss, Franc, Appleton (w)
12. de Jong, Kylmaekorpi, Katt, Pijper, Speiser
13. Riss, Franc, Speiser, Dubernard, Tebbe (d)
14. M.Tresarrieu, Pijper, Fabriek, Howe, Kylmaekorpi
15. Hall, de Jong, Katt, Appleton, S.Tresarrieu (w)
Półfinał 1: Riss, Fabriek, Howe, de Jong, S.Tresarrieu
Półfinał 2: Katt, Hall, M.Tresarrieu, Pijper, Kylmaekorpi
Finał: de Jong, Katt, Riss, Hall, M.Tresarrieu
Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!
Klasyfikacja:M | Zawodnik | GP 1 | GP 2 | GP 3 | GP 4 | GP 5 | Suma pkt. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | J. de Jong | 22 | 21 | 43 | |||
2 | E. Riss | 19 | 19 | 38 | |||
3 | M. Tresarrieu | 18 | 16 | 34 | |||
4 | J. Kylmaekorpi | 25 | 8 | 33 | |||
5 | S. Katt | 9 | 19 | 28 | |||
6 | R. Hall | 5 | 20 | 25 | |||
7 | J. Franc | 14 | 8 | 22 | |||
8 | J. Tebbe | 16 | 4 | 20 | |||
9 | D. Fabriek | 4 | 15 | 19 | |||
10 | S. Tresarrieu | 8 | 10 | 18 | |||
11 | A. Appleton | 8 | 5 | 13 | |||
12 | A. Mustonen | 12 | - | 12 | |||
13 | R. Speiser | 7 | 5 | 12 | |||
14 | C. Woodward | 6 | 6 | 12 | |||
15 | T. Pijper | - | 11 | 11 | |||
16 | B. Diener | 5 | - | 5 | |||
17 | N. Frenk | 2 | - | 2 | |||
18 | G. Dubernard | - | 1 | 1 | |||
19 | P. Ostyn | - | 0 | 0 |
KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>