Mecz Panter z Diabłami przerwany z powodu problemów z elektrycznością

Wtorkowy mecz Pucharu Ligi Premier League pomiędzy Peterborough Panthers i Plymouth Devils został przerwany po ośmiu biegach. Powodem takiej decyzji były problemy z elektrycznością na obiekcie Panter.

Łukasz Witczyk

Po rozegraniu ósmej gonitwy nad stadionem w Peterborough zapadły ciemności, a dmuchana banda na drugim łuku została pozbawiona obiegu powietrza. Z kolei po naprawieniu tej awarii organizatorzy zawodów zmagali się z usterką maszyny startowej. Z tego powodu sędzia zawodów podjął decyzję o przerwaniu spotkania.

Mecz od pierwszego biegu przebiegał pod dyktando Panter. Dwie pierwsze gonitwy zakończyły się podwójnymi zwycięstwami gospodarzy, którzy w kolejnych biegach powiększali przewagę. W momencie przerwania meczu Pantery prowadziły 33:18. Zgodnie z regulaminem obowiązującym na Wyspach Brytyjskich rezultat ten nie został zaliczony i oba zespoły muszą powtórzyć spotkanie.

Puchar Ligi Premier League: Peterborough Panthers - Plymouth Devils 33:18