Coraz większe szanse na żużel w Poznaniu

W czwartek wojewoda podpisał zgodę na przejęcie stadionu na Golęcinie przez miasto Poznań. To ważny etap w działaniach na rzecz powrotu żużla do stolicy Wielkopolski.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Do tej pory obiektem zarządzała policja. W marcu poinformowała, że wystąpi o wygaszenie władzy nad stadionem, który powstał w 1954 roku dla milicyjnego klubu GKS Olimpia Poznań. 16 października zarządzanie policji zniósł prezydent miasta, w czwartek wojewoda przekazał obiekt we władanie urzędowi miasta. - To efekt wcześniejszych deklaracji wojewody w sprawie uregulowania statusu prawnego i przyszłości terenów stanowiących własność Skarbu Państwa. Nieruchomość o powierzchni ponad 22 ha może być przekazana nieodpłatnie miastu pod warunkiem zapewnienia trwałości funkcji rekreacyjno–sportowej - poinformował Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego w rozmowie z portalem epoznan.pl.

Dzięki temu klub PSŻ Poznań będzie mógł kontynuować starania o powrót do ligowej rywalizacji. Poznaniacy startowali w lidze do 2011 roku, a jednym z największych problemów Skorpionów były zbyt duże koszty wynajęcia stadionu.

Kilkanaście dni temu władze Poznania poinformowały, że projekt "Sportowy Gołaj" w głosowaniu na Poznański Budżet Obywatelski 2014 zajął trzecie miejsce i będzie realizowany za 5,8 mln zł.

Projekt zakładający renowację stadionu żużlowego, budowę boiska do futbolu amerykańskiego oraz stworzenie infrastruktury do uprawiania kolarstwa grawitacyjnego otrzymał 13 599 głosów. Większym uznaniem mieszkańców miasta i studentów cieszyły się jedynie dwa projekty: budowy centrum pomocy dla osób bezdomnych (26 693 głosów) oraz utworzenia traktu pieszo-rowerowego na osiedlu Rataje (21 673 głosów).

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Źródło: epoznan.pl

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×