Przedpełscy i Świst jeździli w Gustrow

W weekend na torze w niemieckiej miejscowości Gustrow rozegrano turniej par, w którym zwyciężył duet Nicolai Klindt - Rasmus Jensen. Duńczycy wyprzedzili dwie pary stworzone przez żużlowców z Niemiec.

Wojciech Ogonowski

Po fazie zasadniczej żużlowcy ze Skandynawii mieli tyle samo punktów co Tobias Busch i Kevin Woelbert. W związku trzeba było rozegrać wyścig dodatkowy o pierwsze miejsce, w którym Klindt pokonał Woelberta.

W zawodach wystąpiło trzech polskich zawodników. Piotr Świst startował z Wiktorem Gołubowskim, zdobył 9 punktów oraz 3 bonusy, a jego para sklasyfikowana została na czwartym miejscu. Jedną pozycję niżej uplasowali się bracia Paweł oraz Łukasz Przedpełscy. Pierwszy z nich zdobył 7 "oczek" i bonusa, drugi 8 i bonusa.