Wicemistrz Niemiec chciałby jeździć w Polsce (wideo)

Dość nieoczekiwanie srebrny medal w finale Indywidualnych Mistrzostw Niemiec w zeszłym sezonie zdobył Kai Huckenbeck. 18-latek w finale uległ jedynie Kevinowi Woelbertowi, a za sobą pozostawił m.in. Martina Smolinskiego czy Tobiasa Kronera.

Wojciech Ogonowski

Młody zawodnik jeszcze lepiej spisał się w turniejach finałowych mistrzostw kraju w kategorii młodzieżowców, gdzie wywalczył złoty krążek. Obecnie Kai Huckenbeck jest największą nadzieją niemieckiego żużla, a żeby móc się dalej rozwijać, myśli o startach w ligach zagranicznych.

- Chciałbym jeździć w Polsce, ale do tej pory nie otrzymałem żadnej oferty. Nadal czekam, mam nadzieję, że to się zmieni i że któryś z zespołów złoży mi ciekawą propozycję - przyznał w rozmowie z naszym portalem. Gdyby tak się stało i Huckenbeck podpisałby umowę z którąś z drużyn, legitymowałby się KSM 6,50.

W sezonie 2011 Huckenbeck był m.in. finalistą Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Lublanie, gdzie z dorobkiem 7 punktów zajął dziewiąte miejsce, a gdyby nie defekt w ostatnim wyścigu, być może byłby jeszcze wyżej. Ponadto reprezentował też swój kraj w eliminacjach IMŚJ, DMŚJ oraz DMEJ.