IMŚJ: Janowski ze złotym medalem! Brąz dla Pawlickiego!
Maciej Janowski został nowym Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów! Srebrny medal zdobył broniący mistrzowskiego tytułu Australijczyk Darcy Ward, a brązowy Przemysław Pawlicki.
Pawlicki triumfował w czwartym, ostatnim turnieju finałowym IMŚJ, który w niedzielę odbył się Gnieźnie. Dzięki temu miał szans wywalczyć nawet srebro, ale ostatecznie w wyścigu dodatkowym okazał się słabszy od Warda.
Wyniki:
1. Przemysław Pawlicki (Polska) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Darcy Ward (Australia) - 14 (2,3,3,3,3)
3. Patryk Dudek (Polska) - 12 (3,3,2,1,3)
4. Kacper Gomólski (Polska) - 10 (2,2,3,3,w)
5. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 9 (0,2,2,2,3)
6. Maciej Janowski (Polska) - 9 (1,1,3,2,2)
7. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 8 (1,3,2,2,w)
8. Mikkel Michelsen (Dania) - 7 (3,0,0,2,2)
9. Martin Vaculik (Słowacja) - 7 (1,2,1,1,2)
10. Dennis Andersson (Szwecja) - 6 (0,2,1,3,t)
11. Aleksander Łoktajew (Ukraina) - 6 (3,1,0,1,1)
12. Simon Gustafsson (Szwecja) - 5 (2,1,d,1,1)
13. Mikkel B. Jensen (Dania) - 4 (2,0,1,0,1)
14. Wadim Tarasienko (Rosja) - 3 (0,1,2,0,w)
15. Oskar Fajfer (Polska) - 3 (0,w,1,0,2)
16. Vaclav Milik (Czechy) - 1 (1,0,0,0,0)
17. Tobiasz Musielak (Polska) - 0 (u)
18. Piotr Pawlicki (Polska) - 0 (u/-,-,-,-,-)
Bieg po biegu:
1. Prz.Pawlicki, Ward, M.J.Jensen, Zmarzlik
2. Łoktajew, Gustafsson, Janowski, Tarasienko
3. Dudek, Gomólski (Pi.Pawlicki (u/-), Milik, Andersson
4. Michelsen, M.B.Jensen, Vaculik, Fajfer
5. Prz.Pawlicki, Andersson, Tarasienko, Fajfer (w/u)
6. Ward, Gomólski, Gustafsson, Michelsen
7. Dudek, Zmarzlik, Łoktajew, M.B.Jensen
8. M.J.Jensen, Vaculik, Janowski, Milik
9. Prz.Pawlicki, Dudek, Vaculik, Gustafsson (d4)
10. Ward, Tarasienko, M.B.Jensen, Milik
11. Janowski, Zmarzlik, Andersson, Michelsen
12. Gomólski, M.J.Jensen, Fajfer, Łoktajew
13. Prz.Pawlicki, Michelsen, Łoktajew, Milik
14. Ward, Janowski, Dudek, Fajfer
15. Gomólski, Zmarzlik, Vaculik, Tarasienko
16. Andersson, M.J.Jensen, Gustafsson, M.B.Jensen
17. Prz.Pawlicki, Janowski, M.B.Jensen, Gomólski (w/u)
18. Ward, Vaculik, Łoktajew, Musielak (u3) (Andersson t)
19. Zmarzlik, Fajfer, Gustafsson, Milik
20. Dudek, Michelsen, Tarasienko (w), M.J.Jensen (w/su)
Bieg dodatkowy o 2. miejsce:
21. Ward, Prz.Pawlicki
M | Zawodnik | Kraj | I | II | III | IV | Razem |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maciej Janowski | Polska | 14 | 12 | 15 | 9 | 50 |
2 | Darcy Ward | Australia | 14 | 9 | 9 | 14 | 46+3 |
3 | Przemysław Pawlicki | Polska | 9 | 9 | 13 | 15 | 46+2 |
4 | Patryk Dudek | Polska | 9 | 10 | 10 | 12 | 41 |
5 | Dennis Andersson | Szwecja | 14 | 11 | 8 | 6 | 39 |
6 | Michael Jepsen Jensen | Dania | 8 | 9 | 12 | 8 | 37 |
7 | Martin Vaculik | Słowacja | 8 | 11 | 9 | 7 | 35 |
8 | Bartosz Zmarzlik | Polska | 3 | 10 | 5 | 9 | 27 |
9 | Piotr Pawlicki | Polska | 12 | 0 | 13 | 0 | 25 |
10 | Aleksandr Łoktajew | Ukraina | 0 | 8 | 8 | 6 | 22 |
11 | Simon Gustafsson | Szwecja | 2 | 8 | 3 | 5 | 18 |
12 | Oskar Fajfer | Polska | 3 | 6 | 5 | 3 | 17 |
13 | Mikkel Michelsen | Dania | - | 4 | - | 7 | 11 |
13 | Mikkel B. Jensen | Dania | - | 3 | 4 | 4 | 11 |
15 | Kacper Gomólski | Polska | - | - | - | 10 | 10 |
15 | Joe Haines | W.Brytania | 8 | 2 | - | - | 10 |
17 | Wadim Tarasienko | Rosja | - | 4 | 1 | 3 | 8 |
17 | Dino Kovacic | Chorwacja | 6 | 1 | 1 | - | 8 |
19 | Vaclav Milik | Czechy | - | - | 4 | 1 | 5 |
20 | Steve Worall | W.Brytania | 4 | - | - | - | 4 |
21 | Paul Starke | W.Brytania | 3 | - | - | - | 3 |
22 | Rene Bach | Dania | - | 2 | - | - | 2 |
23 | Jerran Hart | W.Brytania | 2 | - | - | - | 2 |
24 | Tobiasz Musielak | Polska | - | - | - | 0 | 0 |
24 | Ashley Morris | W.Brytania | 0 | - | - | - | 0 |
KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>