Richard Geyer i Jacek Fajfer zdobywcami Pucharów Starosty Powiatu Gorzowskiego

W rozegranym w sobotę w pięknej scenerii w Stanowicach III Indywidualnym Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Gorzowskiego zwycięstwa odnieśli Niemiec Richard Geyer w klasie 80-125 ccm oraz Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) w klasie 50-65 ccm.

Rafał Malinowski

Obaj triumfatorzy ukończyli swoje rywalizacje z kompletami dwunastu punktów. Drugie miejsce w turnieju głównym zajął Kamil Nowacki (GUKS Speedway Wawrów), który wywalczył w zawodach jedenaście punktów. Na najniższym stopniu podium stanął zdobywca dziesięciu punktów - Wiktor Jasiński z Automobilklubu Gorzowskiego.

O podziale miejsc na podium zadecydował bieg nr 12, w którym spotkało się trzech niepokonanych do tej pory zawodników: Richard Geyer, Wiktor Jasiński oraz Kamil Nowacki. Po znakomitym starcie oraz jeździe na dystansie wyścig ten zakończył się zwycięstwem Richarda Geyera, który tym samym zapewnił sobie triumf w całym turnieju. Drugi na mecie zameldował się Kamil Nowacki, a trzeci specjalizujący się w motocrossie Wiktor Jasiński.

Być może układ zawodników na podium byłby inny, gdyby nie sytuacja, która wydarzyła się w biegu piątym. Wtedy to, na ostatnim łuku niepotrzebny upadek zanotował zdecydowanie prowadzący w tym wyścigu Rafał Karczmarz (GUKS Speedway Wawrów). Co prawda gorzowianin podniósł się z toru i pobiegł po jedno "oczko" (wcześniej defekt na starcie zanotował Wojciech Fajfer), ale jak się później okazało, strata punktów z tego biegu pozbawiła go szans na miejsce na podium.

Duże brawa należą się 8-letniemu Mateuszowi Bartkowiakowi (GUKS Speedway Wawrów), który wywalczył 7 punktów i zajął wysokie szóste miejsce, pozostawiając w pokonanym polu kilku bardziej doświadczonych zawodników.

Wyniki:

Turniej Główny (klasa 80-125 ccm):

1. Richard Geyer (MC Meissen - Niemcy) - 12 (3,3,3,3)
2. Kamil Nowacki (GUKS Speedway Wawrów) - 11 (3,3,3,2)
3. Wiktor Jasiński (Automobilklub Gorzów) - 10 (3,3,3,1)
4. Rafał Karczmarz (GUKS Speedway Wawrów) - 9 (1,2,3,3)
5. Marcel Studziński (GUKS Speedway Wawrów) - 8 (2,2,2,2)
6. Mateusz Bartkowiak (GUKS Speedway Wawrów) - 7 (1,1,3,2)
7. Krystian Kubacki (GUKS Speedway Wawrów) - 5 (2,1,2,0)
8. Wojciech Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 5 (d,2,2,1)
9. Aureliusz Bieliński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 5 (2,2,1,w)
10. Kamil Łodożyński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 2 (d,1,1,0)
11. Karol Kubacki (GUKS Speedway Wawrów) - NS

Bieg po biegu:
1. Jasiński, Kr. Kubacki, Łodożyński (d/start), Kar. Kubacki (ns)
2. Nowacki, Bieliński, Bartkowiak, Kar. Kubacki (ns)
3. Nowacki, Studziński, Łodożyński
4. Jasiński, Bieliński, Kr. Kubacki
5. Nowacki, Kr. Kubacki, Karczmarz, Fajfer (d/start)
6. Geyer, Fajfer, Kar. Kubacki (ns)
7. Geyer, Studziński, Bartkowiak, Kr. Kubacki
8. Bartkowiak, Fajfer, Łodożyński
9. Geyer, Karczmarz, Bieliński, Łodożyński
10. Jasiński, Studziński, Fajfer, Bieliński (w/su)
11. Karczmarz, Studziński, Kar. Kubacki (ns)
12. Geyer, Nowacki, Jasiński
13. Karczmarz, Bartkowiak

W równolegle rozgrywanym turnieju dla najmłodszych zawodników, startujących na motocyklach o pojemności 50-65 ccm, zdecydowanym zwycięzcą okazał się tegoroczny nieoficjalny mistrz Polski - Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów), który w trakcie rywalizacji z Karoliną Jasińską z gorzowskiego Automobilklubu popisał się kilkoma efektownymi akcjami na dystansie. Sympatyczna gorzowianka zajęła w miniturnieju drugą pozycję, a trzecie miejsce przypadło ambitnemu Marcelowi Fabisiakowi (GUKS Speedway Wawrów).

Miniturniej w klasie 50-65 ccm:
1. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 12 (3,3,3,3)
2. Karolina Jasińska (Automobilklub Gorzów) - 6 (2,2,2,ns)