Finał oraz Drużynowe Mistrzostwo Polski dla Rybek Rybnik

Zwycięstwem drużyny Rybek Rybnik zakończyła się tegoroczna rywalizacja o Drużynowe Mistrzostwo Polski w klasie 80-125 ccm. Srebrne medale wywalczyli miniżużlowcy GUKS Speedway Wawrów, natomiast z brązowych krążków może cieszyć się ekipa spod Jasnej Góry.

Rafał Malinowski

W sobotnich (24 września) zmaganiach na minitorze w Wawrowie poraz kolejny prym wiedli zawodnicy MKMŻ Rybki Rybnik, którzy odnosząc wygraną w rundzie finałowej, uzupełnili komplet zwycięstw we wszystkich rundach DMP sezonu 2011. Jednak tym razem triumf rybniczan nie był aż tak przekonywujący jak dotychczas, ponieważ zwyciężyli z przewagą "tylko" dziesięciu punktów nad gospodarzami. W ekipie zwycięzców najwięcej punktów (13) zdobył Mike Trzensiok, zaś niepokonani tego dnia byli Kacper Woryna i Robert Chmiel, którzy wywalczyli po 12 punktów w czterech startach.

W drużynie z Wawrowa nie było słabych ogniw, a największą zdobyczą punktową może się pochwalić znajdujący się ostatnio w znakomitej formie Rafał Karczmarz, który wywalczył 12 punktów. Po 11 punktów dołożyli równie dobrze dysponowani Kamil Nowacki i Alan Szczotka, a z siedmioma punktami zakończył czwórmecz najmłodszy w drużynie - Marcel Studziński.

W ekipie z Częstochowy wyrównaną walkę z rybniczanami i gorzowianami nawiązywał tylko Oskar Polis, który zastąpił awizowanego wcześniej Przemysława Portasa. Z kolei ekipa Lotosu Wybrzeże Gdańsk, która stawiła się na zawody w zaledwie 2-osobowym składzie, praktycznie już na starcie stała na straconej pozycji, jeśli chodzi o walkę o czołowe lokaty. Sytuacja gdańszczan skomplikowała się jeszcze bardziej po tym, kiedy po zatarciu silnika w swoim jedynym motocyklu, z turnieju zmuszony był wycofać się Dominik Kossakowski.

Podsumowując, należy stwierdzić, że zawody rozegrano przy wspaniałej pogodzie, znakomitej frekwencji, a wiele wyścigów dostarczyło widzom dużych wrażeń i sportowych emocji. Turniej przeprowadzono bardzo sprawnie, a podczas rywalizacji zanotowano tylko jeden upadek. Duża w tym zasługa sędziego zawodów - Krzysztofa Meyze.

17. brak zawodnika

III. UŚKS Speedway Częstochowa - 15 pkt.

4. Nowacki (47,19), Wojaczek, Kupczak
5. Wieczorek (47,87), Karczmarz , Kupczak, Kossakowski (d/st)
12. Woryna (45,78), Nowacki, Gruchalski
13. Chmiel (47,97), Studziński, Kupczak (t)
14. Karczmarz (47,21), Trzensiok, Gruchalski
15. Szczotka (48,37), Wojaczek
16. Wieczorek (48,59), Polis, Nowacki, Rydlewski
17. Chmiel (46,59), Studziński
18. Nowacki (48,37), Kupczak, Wieczorek (d1)
19. Woryna (45,47), Szczotka, Gruchalski
20. Trzensiok (47,25), Karczmarz, Polis, Rydlewski (w/u4)

NCD: Dominik Kossakowski - 45,34 sek. w 2 wyścigu

--------------------------

Tradycyjnie już, przy okazji czwórmeczu o DMP, na minitorze w Wawrowie odbyła się ostatnia (szesnasta) runda rozgrywek o Puchar Przewodniczącego GKSŻ w klasie 50 ccm. W związku z tym, że pomimo wcześniejszej zapowiedzi, na zawody nie dotarli miniżużlowcy WSM Chełmiec Wałbrzych, turniej ten nazwany został roboczo "Wawrów-Cup" i stał się jednocześnie Indywidualnym Turniejem o Mistrzostwo Klubu GUKS Speedway Wawrów w klasie 50 ccm.

Po raz kolejny w tym sezonie najlepszy okazał się 6-letni Jacek Fajfer, który w pięciu biegach zdobył 14 punktów. Miejsce na drugim stopniu podium po bardzo zaciętej walce i ambitnej postawie wywalczył brat zwycięzcy - Wojciech Fajfer, uzyskując 8 punktów w czterech startach. W swoim pierwszym biegu Wojtek został wykluczony z powodu przekroczenia czasu dwóch minut na stawienie się na linii startu. Powodem tego była awaria motocykla, którego nie dało się uruchomić. Na trzecim miejscu miniturniej ukończyła sympatyczna Niemka - Sindy Weber, która początkowo, przez pierwsze 3 serie, zajmowała drugą pozycję.

Czwarta lokata przypadła Marcelowi Fabisiakowi, który wywalczył 1 punkt, ale jak na początkującego adepta, pozostawił po sobie dobre wrażenie.