Piotr Pawlicki najlepszy w Czerwonogradzie, awans Bartosza Zmarzlika

autor: Łukasz Witczyk | 2011-05-15, 19:22 | źródło: speedway.chervonograd.com |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Piotr Pawlicki zwyciężył w rozegranej na torze w Czerwonogradzie Rundzie Kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Polak triumf zapewnił sobie po zwycięstwie nad Wadimem Tarasienko w biegu dodatkowym.

Awans do półfinałów wywalczyli również Andrzej Lebiediew, Bartosz Zmarzlik, Witalij Biełousow i Aleksandr Łoktajew. Po porażce w biegu dodatkowym z Łoktajewem 7. miejsce zajął Szymon Woźniak, który w półfinale IMŚJ będzie rezerwowym. Z dalszej rywalizacji odpadł Dawid Lampart, który z 8 punktami zajął 9. pozycję.

Dodajmy, że Pawlicki w zawodach wystartował niemal w ostatniej chwili, gdyż dopiero w połowie tego tygodnia okazało się, że do Czerwonogradu nie przyjedzie reprezentant Nowej Zelandii i wakat trafił w ręce młodego jeźdźca klubu z Piły.

Wyniki:
1. Piotr Pawlicki (Polska) - 13+3 (3,2,3,3,2)
2. Wadim Tarasienko (Rosja) - 13+2 (3,3,2,3,2)
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 12 (2,3,3,1,3)
4. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 11 (2,w,3,3,3)
5. Witalij Biełousow (Rosja) - 11 (3,2,3,2,1)
6. Aleksandr Łoktajew (Ukraina) - 10+3 (3,1,1,3,2)
----------------------------------
7. Szymon Woźniak (Polska) - 10+2 (1,3,1,2,3) - rezerwowy
----------------------------------
8. Kirył Cukanow (Ukraina) - 9 (1,1,2,2,3)
9. Dawid Lampart (Polska) - 8 (2,0,2,2,2)
10. Denis Nosow (Rosja) - 6 (1,2,2,1,0)
11. Iwan Łysik (Rosja) - 4 (0,3,1,0,0)
12. Vaclav Milik (Czechy) - 4 (0,2,0,1,1)
13. Steve Worrall (Wielka Brytania) - 4 (u,1,1,1,1)
14. Pavol Pucko (Czechy) - 2 (2,t,0,0,0)
15. Stanisław Ogorodnik (Ukraina) - 2 (0,1,0,0,1)
16. Iwan Pleszakow (Łotwa) - 1 (1,0,0,0,0)
17. Witalij Łysak (Ukraina) - 0 (0)
18. Pawlo Kondratiuk (Ukraina) - NS

Bieg po biegu:
1. Pawlicki, Lebiediew, Cukanow, Milik
2. Biełousow, Lampart, Nosow, Ogorodnik
3. Tarasienko, Zmarzlik, Woźniak, Łysik
4. Łoktajew, Pucko, Pleszakow, Worrall (u)
5. Lebiediew, Nosow, Worrall, Zmarzlik (w)
6. Tarasienko, Pawlicki, Łoktajew, Lampart
7. Woźniak, Biełousow, Cukanow, Łysak (Pucko - w)
8. Łysik, Milik, Ogorodnik, Pleszakow
9. Lebiediew, Lampart, Woźniak, Pleszakow
10. Pawlicki, Nosow, Łysik, Pucko
11. Zmarzlik, Cukanow, Łoktajew, Ogorodnik
12. Biełousow, Tarasienko, Worrall, Milik
13. Łoktajew, Biełousow, Lebiediew, Łysik
14. Pawlicki, Woźniak, Worrall, Ogorodnik
15. Tarasienko, Cukanow, Nosow, Pleszakow
16. Zmarzlik, Lampart, Milik, Pucko
17. Lebiediew, Tarasienko, Ogorodnik, Pucko
18. Zmarzlik, Pawlicki, Biełousow, Pleszakow
19. Cukanow, Lampart, Worrall, Łysik
20. Woźniak, Łoktajew, Milik, Nosow

Bieg o 6. miejsce:
21. Łoktajew, Woźniak

Bieg o 1. miejsce
22. Pawlicki, Tarasienko

Terminarz IMŚJ 2011:
17.04 - 1. RK w Herxheim (Niemcy) WYNIKI
15.05 - 2. RK w Neustadt Donau (Niemcy) WYNIKI
15.05 - 3. RK w Czerwonogradzie (Ukraina) WYNIKI
21.05 - 4. RK w Malmoe (Szwecja)
21.05 - 5. RK w Gorican (Chorwacja)
04.06 - 1. półfinał w Żarnowicy (Słowacja)
25.06 - 2. półfinał w Gnieźnie (Polska)
23.07 - 1. finał w Coventry (Wielka Brytania)
28.08 - 2. finał w Holsted (Dania)
01.10 - 3. finał w Pardubicach (Czechy)
09.10 - 4. finał w Gnieźnie (Polska)

Polub Żużel na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane wydarzenia

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
yerronimo

bezpłciowy wielki znawco żuzla Kacper ma 18 lat

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
wuj kibica marmy

Nie jest tak źle, Lampart pokonał przecież Milika, Łysaka i Pucko :-)))...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
do bezpłciowego yerronimo

kompromitujesz się coraz bardziej dzieciaczku. Różnica 4 lat jazdy na żużlu dla Ciebie nie ma znaczenia? To gratuluję - widać w Rzeszowie oprócz kibica stali jest więcej śmiesznych fachowców.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
apatorek

Chyba kolejny talent zmarnowany - szkoda.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
wstyd kibica stali

Lampart jeśli chodzi o sprzęt to ma dosłownie wszystko - pełny dostęp do najlepszych silników, unerow, wszystko z najwyższej półki. Tylko mentalność ma wioskową, wystarczy mu jak na niego pod kościołem 16-letnie siksy patrzą i się podniecają. Wyżej zajść wcale nie zamierza, to znaczy chciałby lecz bez wkładu własnego. Tak wygląda prawda o idolu "kibica stali" :-)))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
realista z Rzeszowa

Niestety prawda jest bolesna i wszyscy ślepi kibice z Rzeszowa powinni się nad nią zastanowić. Brzmi ona dosłownie tak: Lampart nie tylko nie zrobił żadnych podstępów w ciągu ostatnich 2 lat, ale i cofnął się wyraźnie w rozwoju. Ci którzy tego nie dostrzegają są niepoważni. Pamiętacie casus Barana? Przecież Lampart jest niemal idealną kopią tego zawodnika w podejściu do profesjonalizmu. Wszystko zaczęło się od wyraźnej progresji w punktach (przy czym Baran swoje apogeum osiągnął jako 22 i 23 latek) i angażu na Wyspach. Baran rzeczywiście był w pewnym momencie bardzo dobrym zawodnikiem i pierwsze jazdy na wyspach u progu sezonu 2005 zdawały się potwierdzać. I co się stało? Puszył się z logiem Ipswich na ramieniu wśród kolegów, a forma zamiast iść jeszcze mocniej w górę, zaczęła systematycznie spadać. W pewnym momencie w Angli woził niemal same zera, zaś w Polsce stał się zawodnikiem co najwyżej przeciętnym. Od tamtego sezonu 2005 Baran jeździł coraz gorzej, a dziś buja się w II lidze z byle jakim skutkiem. Lampart idzie dokładnie tą samą drogą. Posmakował trochę Angli (im więcej tam jeździł tym było coraz słabiej...), w końcu ją rzucił (bo, po co jeździć dużo) i teraz wprawia w zachwyt niektórych pajaców, kiedy wygra wyścig z jakimkolwiek seniorem...). Litości. Predyspozycji do wygrywania Lampart takich jak Baran nie ma i miał nie będzie, jak wielu zresztą wychowanków Stali, ale podejście do żużla posiada identyczne. Problem polega na tym, że Baran nawet z takim olewatorstwem przy odrobinie szczęścia może być liderem II ligowej drużyny, natomiast Lampart gdy przestanie być "dokarmiany" ekstraligowymi finansami stanie się 2 ligową zapchajdziurą o niepewnym losie...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Stercel

Grewazy:)Już Ci mówię.Bartek zdał na licencję w czerwcu ub roku. Na 6 rozegranych indywidualnych turniejów, notował:- 3 razy 15 pkt. 2razy 14 pkt 1 raz 12 pkt.A w drużynówce młodzieżowej notował między 9-12.I dlatego jest ta nominacja.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Gerwazy

Stercel.Ja wiem że Bartek to talent wiem że Piotrek też.Tylko powiedz mi jakie wyniki mieli w ub.roku ze mówisz na podstawie?Bartek musiał czekać aż skończy 16 lat Piotrek też szału nie robił choć był dobry.Np.Curyło był 4 w IMPJ Toruń.Gdyby nie afera tłumikowa były by eliminacje a tam Curyło by na pewno awansował np.kosztem Cyran,i Woźniaka spoko

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
sheffield

Gratulacje dla chłopaków za awans i trochę szkoda, że angielski sędzia nie dał szansy w powtórce Bartkowi, który upadł na pierwszym łuku w ferworze walki. Mimo wszystko cieszy awans naszych "młokosów" !!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Stercel

Grewazy:)Tonie były nominacje z kapelusza, tylko na podstawie ub.rocznych wyników.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Gerwazy

po co te kłótnie kto lepszy?Awansowali ci co chcieli i dobrze.Żeby było wam lżej to Curyło zrobi ich całą 4 na raz.Szkoda ze nie było eliminacji tylko nominacje z kapelusza.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
night do kibic stali

A jakie to niby wyniki brania olamparta w lidze? Chlopie to dno nie zawodnik. Po 5 latach jazdy jako pierwszy junior stali oraz po ponad rocznym starzu w anglii to on sie kompromituje tymi wynikami.w jego wieku zabik,kolodziej,miedzinsii czy wczesniej kaasprzak lub hampel mieli sredia w granicach 2 pkt a liga byla duzo mocniejszam niz teraz. Juniorzy to kelnarzy .gdyby dac zagranicznego do skaldu lampart mialby 1 pkt I nic wiecej.poza meczem we wroclawiu sie ten facet komprmituje. Przedgrywa z kim popadnielz seniorami jedzie 150 metrow za nimi. Z gorzowem dno, z toruniem dno. W lesznie dramat wiec podniecasz sie meczami z ckm I wts? Chlopie wez sie obudz.i modl sie zeby vaculik obywatelstwa nie dostal bo macie wciry od tarnowa az milo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
do kibic stali

ach, jest nasz oswiecony kibic stali, o mlodszego zmarzlika sie nie boj, oni razem z mlodym pawlickim sa zawodnikami o zblizonych umiejetnosciach i jesli nie stana na przeszkodzoe kontuzje, to sa przyszloscia polskiego speedwaya. mowisz, ze nowe tlumiki dla karlow, ale czolowka gp to gollob, hancock i holder. wsrod uczesnikow gp nie nazwalbym ich karlami, a i wage swoja maja, przeciwnie niz kolodziej. i jeszcze jedno, zmarzlik jest jeszcze niesklasyfikowany, ale ma srednia 1,3, czyli rowna lampartowi, a wysmiewany (nie tutaj) cyran, ktorego lampart w 1 kolejce robil jak dziecko ma, ma srednia 1,333. no i pawlicki i zmarzlik maja 16 lat i to byl PIERWSZY start w historii na nowych tlumokach. do tej pory zawsze wywolywales tylko usmiech na mojej twarzy, teraz dochodze do wniosku, ze to byl usmiech politowania i uwazam, ze jestes zalosny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
RADI ABERDEEN

Czuje ze Pawlicki Jr moze mocno namieszac w MSJ w tym roku, czuje ze bedzie medal... jaki? kto wie!

UNIA BIALO NIEBIESCY ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
do Nierdzewny

zdefiniuj slowo podszywac i przeczytaj co napisales jeszcze raz a potem przeczytaj wpis "poddszywacza" ...otworz oczy...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
beetle do kibic czegoś

dobrze wiedzieć w GP jeżdżą same karły na nowych tłumikach..czemu nie wygrywa GP w cuglach kołodziej tylko taki grubas Pedersen?? Nie siej fermentu żałosnymi wypocinami otwórz statystyki ligi w tym sezonie i popatrz kto w lidze jest przed twoim lampartem, zmarzlik ma tą samą średnią a cyran lepszą...radziłbym tez zmienić nick bo to coś czemu kibicujesz to nawet stal się już nie nazywa

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
ernest

gratki Przemo...!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
emil

a jechał lampart w tych zawodach ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kibol123445

100 % polonia PIŁA

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
danny

Bartek miał defekt, gdyby nie to, to mógłby być pierwszy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
...

brawo Vitalij!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Korki falubaz

Dudek to nastepca Golloba i juz za rok bedzie smigał w Grand Prix. nie ma na niego mocnego. to najlepszy junior swiata

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
do poprzednika

tak tak 17-letniego Gomólskiego znawco!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
yerronimo do bezpłciowego ponownie

a co tu ma wiek do znaczenia? , Kacper już był w niezłej formie, a teraz jest cieniutki i co to za porównanie do zeszłego sezonu? kazdy sezon jest inny i jezeli Kacper słabo jeżdzi u siebie w Gnieżnie w 1 lidze , to w e-lidze byłoby jeszcze gorzej

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
do yerronimo

porównywanie 21-letniego Lamparta do 17-letniego Gomólskiego jest śmieszne chłopcze. W zeszłym sezonie spotkali się na torze kilka razy, nie tylko w lidze i nie powiem, żeby Lampart był lepszy.
do kibica stali - niedługo wszyscy będą śmigać na nowych tłumikach. Jeżeli Lampart jest tak beznadziejny, że nie potrafi się do nich dostosować, to nic nie osiągnie. Drugi junior e-ligi hahaha, którego wożą dzieciaki z Łotwy i Ukrainy. Trochę wstyd!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kibic stali

co wy jakimis zmarzlikami się podniecacie co w lidze nic nie jadą ten zmarzlik skończy tak samo jak braciszek czyli koniec kariery wspomnicie moje słowa jedyny gośc w tym towarzystwie to pawlicki z niego bedzie dynamit jak się nie rozwali

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
W blasku słońca

Brawo Sasza 6 miejsce przyzwoicie :P Tylko Falubaz

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kibic stali

co z tego ze odpadł tutaj nie płacą a poza tym broni go liga i wyniki w niej dziś pokonał go jakis loktajew cukanov czy zmarzlik a w lidze na szprycę mu się nie złapia na starych tłumikach

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kibic stali

lampart to drugi junior w polsce wyniki w elidze mówią wszystko jakaś runda wstępna MŚ juniorów na nowych tłumikach nie jest żadną wykładnią umiejętności dziś odpadł na tych nowych tłumikach preferujących karłów a jutro będzie wymiatał w elidze na tvp sport heheheh wśród juniorow na nowych tłumikach brylują 40 kg "mężczyźni" po 16 lat normalny facet nie ma szans ten sport bedzie preferował niedługo karłów typu kołodziej zmarzlik itp.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Rzeszowiak

Witam czytam te komentarze i większość "naszych'kibiców - rzeszowiaków nie krytykuje dawida. Ale bądźmy szczerzy. Jest bardzo słaby w lidze także zero postępu od jakiegoś czasu. Dawid weź się do roboty a nie myśl.... wiesz o czym, jak narazie jesteś najsłabszym ogniwem RZESZOWA!!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
jj

Żeby nie wykluczenie to wiecie kto byłby pierwszy!
Zresztą bieg 18 mówi wszystko, kto jest na którym miejscu
Bartek górą!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
yerronimo do bezpłciowego co do mnie

Lampart nie jest w formie ok , ale jeżeli docinają mu kibice z Czewy i Gniezna , których juniorzy są jeszcze słabsi to ja tez mam prawo wyrazić swoje zdanie , a żenujący dla mnie jest twój wpis

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kibic z rzeszowa

Lampart, nie wstyd ci chłopie? Awans wywalczyli Zamrzlik i Pawlicki, którzy mają po 16-17 lat (jakoś chyba tak) a ty 21 lat i nie jesteś w stanie przejść rundy kwalifikacyjnej? Wcześniej wywalili cie z Eastbourne, o marnie to widzę...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
do yerronimo

widzę, że się irytujesz ponad miarę hehehehe. Lampart jest cienki i twoje docinki pod adresem innych juniorów są żenujące.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
gość

Brawo Lampart!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
ZKS

sorrki nie "lwią" , ale krecią robotę

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
ZKS do kibica stali

kibicu stali cieszysz się ?, to ty tymi kretyńskimi wypocinami robisz lwią robotę naszemu klubowi i zawodnikom , te wszystkie komentarze w stosunku do Dawida powinny być tylko i wyłącznie skierowane do twoich wypocin , weż się wreszcie obudz i przestań beszcześcic nasz klub w oczach całej Polski , możesz sobie kibicować,bo kazdemu wolno ,ale zapiski rób w swoim zeszyciku i NIE KOMPROMITUJ naszego klubu , naszych zawodników i nas kibiców Stali Rzeszów ,

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kibic z Leszna

Gratulacje dla naszych chłopaków!! Pozdrawiam z Leszna!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
OsiemZG

polskie podium?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
kolosz

Wczoraj Toninho na podium, dzis swietnie Loktajew, ciekawe jak pojadą z Grudziądzem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
rj

Leszno powinno pluć sobie w brode taki talent a braci Musielaków powinni oddać na wypożyczenie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Jarek

Co sie tak czepiacie tego Lamparta? Niech sobie chlopak jezdzi w spokoju, nie kazdy musi miec medale MS. Niech nawet jedynie bedzie ligowym wyrobnikiem, to i tak lepiej niz wyrobnik z zagranicy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Babcia kibica stali

Oj wnusiu, wnusiu... takie głupoty pisałeś o tym Lamparcie. A on coraz słabszy jest, ty tego nie widzisz bo się na tym sporcie nie znasz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
to my stalowcy

Brawo Bartek szkoda tego wykluczenia wygrał by to :) Pozdro Staleczka K!Staleczka S!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Deko Stal Ks

Taka prawda vze Zmarzlik to jest juz tuzem spedwaja i taki Janowski czy Dudek przy nim to leszcze. Gorzów penka z dumy ze Mamy przyszłego mistrza swiata Zmarzlika.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
wstyd przed stefanem

Lampart dno, razem z tym wiesniakiem,bednarskim, nic nie osiągniesz z tym chamskim osiłkiem

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Nierdzewny

Te falubazowskie podszywki szyte są zbyt grubymi nićmi: "Zmarzlik to nastepca Golloba i juz za rok bedzie smigał w Grand Prix". Chcecie ośmieszyć Gorzów, a sami się w ten sposób ośmieszacie. Pozdrawiam normalnych kibiców z Zielonej Góry.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
yerronimo do TYLKO BETON

a ten twój Kacperek też coś cieniuje , a taki dobry miał być , dobrze ,że się przestraszył e-ligi i nie przyszedł do Rzeszowa ,

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
Kacper

Falubazy darujcie sonbie to podszywanie. To się staje już nudne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)