Kudriaszow wybrał Grudziądz!

Andriej Kudriaszow przez kolejne dwa sezony reprezentować będzie barwy GTŻ-u Grudziądz. 19-letni Rosjanin w czwartek podpisał list intencyjny, na podstawie którego 2 grudnia podpisze on kontrakt z grudziądzkim klubem.

Bartosz Pogan

Kudriaszow uznawany jest za jeden z większych rosyjskich talentów. W minionych rozgrywkach zdobył on tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Rosji do lat 19, a w rywalizacji do 21 lat zajął trzecie miejsce. Wywalczył on też tytuł Puchar Par Rosji Młodzieżowców, wraz ze swoim kolegą klubowym - Władimirem Borodulinem.

W lidze polskiej Andriej Kudriaszow zadebiutował w 2010 roku w barwach Speedway Wandy Kraków. W dziewięciu spotkaniach uzyskał średnią równą 1,816 pkt/bieg (22. miejsce w II lidze). Z kolei w lidze rosyjskiej reprezentował Turbinę Bałakowo, gdzie w trzech meczach "wykręcił" średnią 1,938 pkt/bieg.

3 października wystąpił w turnieju par o Puchar Prezydenta Grudziądza i wraz z Krzysztofem Buczkowskim stanął na najwyższym stopniu podium. To ostatecznie przekonało grudziądzkich działaczy do zatrudnienia tego utalentowanego zawodnika.

- W dniu dzisiejszym został podpisany list intencyjny w sprawie startów Andrieja Kudriaszowa w naszym klubie. List ten zawiera wszystkie warunki startów Andrieja w sezonach 2011 i 2012 w barwach GTŻ-u Grudziądz. Umowa kontraktowa wraz z załącznikami zostanie podpisana zgodnie z obowiązującym regulaminem GKSŻ 2 grudnia - poinformował prezes grudziądzkiego klubu Zbigniew Fiałkowski.