Holder przed GP Danii: Turniej w Kopenhadze to wielkie wydarzenie

W sobotę w Kopenhadze Chris Holder weźmie udział w swoim czwartym w karierze turnieju Grand Prix. 22-letni Australijczyk wierzy, że zawody na Parken uda mu się ukończyć na wysokiej lokacie.

Ziemowit Ochapski

"Chrispy" jak na debiutanta radzi sobie w Indywidualnych Mistrzostwach Świata całkiem nieźle - w Lesznie zajął jedenaste miejsce, w Goeteborgu był piąty, a w Pradze ponownie uplasował się na jedenastej pozycji. - Turniej w Kopenhadze to wielkie wydarzenie, więc na pewno dam z siebie wszystko. Na Parken zamierzam wziąć jeden z silników, których używam na torze w Poole (brytyjski klub Chrisa - przyp. red.), ponieważ tamtejszy owal bardzo przypomina ten, na którym ścigają się Piraci - powiedział Holder.

Po czterech odsłonach IMŚ 2010 Australijczyk z dorobkiem 26 punktów zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji przejściowej cyklu. Młody "Kangur" wyprzedza m. in. Grega Hancocka, Hansa Andersena oraz Rune Holtę, którzy rywalizują w czempionacie zdecydowanie dłużej od jeźdźca Unibaksu Toruń. - Mam nadzieję, że w Kopenhadze odjadę dobre zawody, i że umocnię się na swojej pozycji w klasyfikacji lub awansuję jeszcze wyżej - dodał 22-latek.

Forma "Chrispy'ego" przed zawodami na Parken wydaje się być wysoka - w środowym spotkaniu brytyjskiej Elite League pomiędzy Poole Pirates a Belle Vue Aces (55:37) wywalczył on 11 punktów oraz 2 bonusy.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznej Grand Prix Danii triumfował Jason Crump.