Leszczynianie i gorzowianie najlepsi, pech częstochowian - relacja z IV rundy Ligi Juniorów w Częstochowie

Młodzieżowcy Unii Leszno i Caelum Stali Gorzów okazali się najlepsi w czwartej odsłonie tegorocznej Ligi Juniorów, która w środę odbyła się na torze w Częstochowie. Oba zespoły zgromadziły na swoim koncie po 22 punkty. Zwycięstwo na wyciągniecie ręki mieli gospodarze, którzy jednak zaprzepaścili swoją szansę i za sprawą defektu Borysa Miturskiego po raz kolejny w tym sezonie musieli zadowolić się trzecią lokatą.

Adrian Heluszka
Adrian Heluszka

W dwóch dotychczas rozegranych rundach prym w tych zawodach wiedli zawodnicy z Zielonej Góry i Leszna, którzy zresztą od dłuższego czasu mogą pochwalić się znakomitymi młodzieżowcami. W środę było podobnie i "Byki" już od pierwszego wyścigu dyktowały warunki na torze. Tradycyjnie w zawodach rangi młodzieżowej, "motorem napędowym" ekipy trenera Czesława Czernickiego był Przemysław Pawlicki, który wygrywał z dziecinną wręcz łatwością. Po dobrym początku z biegu na bieg powietrze schodziło natomiast ze Sławomira Musielaka, który zawody ukończył z dorobkiem ośmiu punktów.

W przekroju całych zawodów leszczynianie czuli na swoich plecach oddech młodzieżowców Caelum Stali Gorzów, którzy już od początku spisywali się wyśmienicie. Gorzowianie aż trzy wyścigi rozstrzygali na swoją korzyść podwójnie, odprawiając z kwitkiem rówieśników z Gdańska, Zielonej Góry i Torunia. Zwycięstwo jest tym godne podkreślenia, że podopieczni Stanisława Chomskiego stawili się w Częstochowie w okrojonym składzie, bez Pawła Zmarzlika. - Zawsze może być lepiej. Wiadomo, jechaliśmy bez trzeciego zawodnika, brakowało nam Pawła. Odczuliśmy to na torze, bo była szansa na wygraną - podkreślał po zawodach Łukasz Cyran.

O sporym pechu mogą mówić natomiast gospodarze, którzy po raz trzeci w tym sezonie w zawodach Ligi Juniorów uplasowali się na trzecim miejscu. Przed ostatnim wyścigiem "Lwy" miały jednak realną szansę na triumf w całych zawodach, które zapewniłoby podwójne zwycięstwo w starciu z zawodnikami z Gdańska. Po starcie wszystko układało się po myśli podopiecznych Grzegorza Dzikowskiego, gdyż duet Marcin Piekarski -Borys Miturski usadowił się na czele. Pod koniec drugiego okrążenia pech znów spotkał jednak Miturskiego, któremu posłuszeństwa odmówił sprzęt i tym samym marzenia o zwycięstwie legły w gruzach. W barwach gospodarzy dobre wrażenie pozostawił po sobie szczególnie Marcin Piekarski, który być może dobrym występem w Lidze Juniorów wreszcie przekona do siebie trenera Grzegorza Dzikowskiego i tym samym otrzyma szansę występu w czwartkowym spotkaniu przeciwko Atlasowi Wrocław.

Lekka zadyszka złapała natomiast zawodników z Zielonej Góry, którzy dotychczas wraz z Unią Leszno rozdawali karty w tych rozgrywkach. W Częstochowie ekipa z grodu Bachusa spisała się tym razem nieco gorzej, a jedynym zawodnikiem do którego nie można mieć pretensji był rokujący coraz większe nadzieje, Patryk Dudek. Syn znakomitego przed laty zawodnika, Sławomira Dudka wywalczył dwanaście punktów. Dorobek zielonogórzanina byłby jednak nieco większy, gdyby nie upadek na prowadzeniu w czternastym wyścigu. Mimo to, Dudek może mieć powody do radości, gdyż jako jedyny znalazł receptę na pokonanie Przemysława Pawlickiego, który w swoich biegach był poza zasięgiem rywali.

Kolejne miejsca w częstochowskich zawodach zajęli zawodnicy z Torunia, Gdańska oraz Wrocławia. Barwy Atlasu reprezentowali dwaj zawodnicy, którzy ledwie kilka dni temu uzyskali żużlową licencję, Patryk Malitowski oraz Michał Rowiński. Mimo, że wrocławianie momentami wyraźnie odstawali od reszty stawki, to jednak w kilku wyścigach szczególnie postawa Rowińskiego mogła się podobać.

Wyniki:

I. Unia Leszno 22 pkt.
4. Sławomir Musielak (3,2,1,1,1) 8
5. Mateusz Łukaszewski (d,0) 0
6. Przemysław Pawlicki (3,3,3,3,2) 14

I. Caelum Stal Gorzów 22 pkt.
13. brak zawodnika
14. Adrian Szewczykowski (2,3,2,2) 9
15. Łukasz Cyran (3,2,2,0,3,3) 13

III. Włókniarz Częstochowa 21 pkt.
10. Marcin Piekarski (0,3,2,3,3) 11
11. Borys Miturski (3,2,1,d) 6
12. Adrian Osmólski (1,1,2) 4

IV. Falubaz Zielona Góra 18 pkt.
19. Patryk Dudek (3,3,u,3,3) 12
20. Janusz Baniak (1,1,3,0) 5
21. Mateusz Łukowiak (1,0,0) 1

V. Unibax Toruń 17 pkt.
7. Emil Pulczyński (2,d,3,1) 6
8. Mateusz Lampkowski (1,3,1,1) 6
9. Damian Celmer (1,2,2,0) 5

VI. Lotos Wybrzeże Gdańsk 13 pkt.
16. Cyprian Szymko (0,0,0,2) 2
17. Marcel Szymko (1,1,0,w) 2
18. Damian Sperz (2,3,2,2) 9

VII. Atlas Wrocław 11 pkt.
1. brak zawodnika
2. Patryk Malitowski (1,d,2,1) 4
3. Michał Rowiński (2,2,1,d,2) 7

Bieg po biegu:
1. Musielak, Rowiński, Malitowski, Łukaszewski (d/2)
2. Miturski, Pulczyński, Lampkowski, Piekarski
3. Cyran, Szewczykowski, M.Szymko, C.Szymko
4. Dudek, Rowiński, Baniak
5. Pawlicki, Musielak, Celmer, Pulczyński (d/start)
6. Piekarski, Cyran, Osmólski, Szewczykowski
7. Dudek, Sperz, Łukowiak, C.Szymko
8. Lampkowski, Celmer, Rowiński, Malitowski (d)
9. Pawlicki, Miturski, Osmólski, Łukaszewski
10. Szewczykowski, Cyran, Baniak, Łukowiak
11. Sperz, Malitowski, M.Szymko, Rowiński (d)
12. Pawlicki, Szewczykowski, Musielak, Cyran
13. Pulczyński, Sperz, Lampkowski, M.Szymko
14. Baniak, Piekarski, Miturski, Dudek (u/1)
15. Cyran, Rowiński
16. Pawlicki, Sperz, Musielak, C.Szymko
17. Dudek, Celmer, Pulczyński, Łukowiak
18. Piekarski, Osmólski, Malitowski
19. Dudek, Pawlicki, Musielak, Baniak
20. Cyran, Szewczykowski, Lampkowski, Celmer
21. Piekarski, C.Szymko, M.Szymko (w/u), Miturski (d)

NCD: 64,42 – Przemysław Pawlicki w wyścigu dziewiątym
Sędzia: Artur Kuśmierz (Częstochowa)
Widzów: ok. 500

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×