Żużel. Dackarna nieznacznie lepsza od Lejonen. Zmarzlik najlepszy z Polaków, pozostali nie zachwycili

W kolejnym środowym spotkaniu szwedzkiej Bauhaus-Ligan Dackarna Malilla nieznacznie pokonała Lejonen Gislaved 47:43. Bartosz Zmarzlik był najlepszym z Polaków.

Michał Mielnik
Bartosz Zmarzlik przed Mateuszem Cierniakiem, Robertem Lambertem i Wiktorem Lampartem WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik przed Mateuszem Cierniakiem, Robertem Lambertem i Wiktorem Lampartem
Trzecie środowe spotkanie w Bauhaus-Ligan odbyło się z ponad godzinnym opóźnieniem. To przez opady deszczu, które nawiedziły Malille. Parę minut po godzinie dwudziestej wystartował pierwszy bieg.

A w nim podział punktów, jednak później to już dominacja gości, którzy na pierwszej przerwie mieli sześć punktów przewagi.

Niewiele zmieniło się w połowie spotkania. Przełom w meczu mieliśmy w biegu numer dziewięć, gdy para Lebiediew-Hjelmland wygrali 5:1 i pierwszy raz w tym spotkaniu wyprowadzili swoją drużynę na prowadzenie.

Prowadzenie, którego gospodarze nie oddali już do końca spotkania. Przed biegami nominowanymi było 41:37, a w dwóch ostatnich starciach padły dwa remisy, co dawało wynik 47:43.

Liderem gospodarzy był Andrzej Lebiediew. Łotysz zdobył 12 punktów. Wśród gości brylował Bartosz Zmarzlik, który zapisał na swoim koncie 11 "oczek".