Żużel. Poznaliśmy kryteria, które będzie musiał spełnić beniaminek eWinner 1. Ligi Żużlowej

Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała kryteria zgodnie z którymi musi postępować klub ubiegający się o awans do eWinner 1. Ligi Żużlowej. W tym roku będzie to ktoś z duetu SpecHouse PSŻ Poznań - OK Bedmet Kolejarz Opole.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Olivier Buszkiewicz (w kasku czerwonym) WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Olivier Buszkiewicz (w kasku czerwonym)
Najważniejsza zmiana, jaka dotknęła eWinner 1. Ligę to wymóg szkolenia adeptów. Będą te przepisy bardziej restrykcyjne, niż ma to miejsce w drugiej lidze.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na łamach serwisu polskizuzel.pl: Klub awansujący do DM I ligi musi się liczyć z koniecznością rozwinięcia działalności szkoleniowej oraz zwiększonym wysiłkiem finansowym i organizacyjnym związanym z koniecznością wypełnienia obowiązków licencyjnych.

Kluby w najbliższych sezonach będą musiały posiadać minimum jednego zawodnika młodzieżowego do lat 13, który ma polskie obywatelstwo i który uzyska licencję w klasie 80-125cc. Dodatkowo będzie wymóg wyszkolenia dwóch żużlowców w klasie 250cc, którzy wystartują w zawodach wpisanych do Kalendarza Sportu Żużlowego zgodnie z regulaminem tego turnieju oraz regulaminem szkolenia w sporcie żużlowym.

ZOBACZ WIDEO Kuciapa o Drabiku: Kontakt jest wystarczający

Uczestnicy eWinner 1. Ligi Żużlowej będą musieli przeanalizować kwestie oświetlenia obiektu, ilości indywidualnych miejsc siedzących oraz loży prasowej i podjąć działania celem dostosowania obiektu do wymogów.

"Od sezonu 2023 klub ma obowiązek posiadać co najmniej następującą liczbę indywidualnych miejsc siedzących: dla DM I Ligi - 500, dla DM II Ligi - 300. Jeśli chodzi o oświetlenie, musi to być minimum 1200 luxów na tor i 900 luxów w parku maszyn i linii ustawienia zawodników" - czytamy.

Duże zmiany czekają także kluby ubiegające się o awans w kwestii finansowej. Muszą one wziąć pod uwagę koniec możliwości korzystania z porozumień zawodniczych oraz przyswoić dodatkowy obowiązek licencyjny w przypadku zmiany formy prawnej prowadzonego klubu. Podczas sezonu klub DM I ligi zobowiązany jest do przesyłania Zespołowi Licencyjnemu przepisanych regulaminem dokumentów finansowych do 20 dnia każdego miesiąca.

Klub jest obowiązany także wykonać wszelkie zobowiązania względem zawodników wynikające z zawartych z nimi kontraktów nie później niż do dnia 31 października roku poprzedzającego. Niedozwolone jest natomiast przenoszenie przez zespół jakichkolwiek zobowiązań wynikających z kontraktu z zawodnikiem na osoby trzecie (w przypadku klubu Ekstraligi i DM I Ligi, a od Sezonu Licencyjnego 2023 także w przypadku klubu DM II Ligi, nie uwzględnia się jakichkolwiek porozumień w zakresie prolongaty wykonania tych zobowiązań).

W przypadku przekształcenia stowarzyszenia w spółkę kapitałową lub przekazania miejsca w lidze przez stowarzyszenie do spółki kapitałowej - należy przedłożyć zgodę właściwego organu PZM oraz porozumienie o przejęciu miejsca w danych rozgrywkach klubowych PZM, określającego przejęcie wszelkich zobowiązań i należności stowarzyszenia oraz kompletną ich listę.

Czytaj także:
Otwarto nowy tor w Europie
Zaskakujące słowa juniora Trans MF Landshut Devils
Z połamanymi żebrami walczył o mistrzostwo

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy nakaz szkolenia jest dobrym rozwiązaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×