Żużel. Ekspresowe tempo w Opolu. OK Bedmet Kolejarz przypieczętował awans do finału!

W sobotnie popołudnie na torze w Opolu odbyło się rewanżowe spotkanie pomiędzy OK Bedmet Kolejarzem a Optibet Lokomotivem Daugavpils. Mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy 49:41.

Michał Mielnik
Jacob Thorssell WP SportoweFakty / Marek Bodusz / Na zdjęciu: Jacob Thorssell
W piątek przez Opole przeszła ogromna burza i ulewa. W niektórych częściach miasta stała woda i to w wysokim punkcie. Wydawało się, że spotkanie będzie zagrożone, jednak woda ze stadionu została wypompowana i mecz mógł się odbyć. Dzień przed meczem na torze w Opolu odbył się także przedmeczowy trening Kolejarza, jednak wszelkie ustawienia oraz ustalenia w sobotę na niewiele się zdały.

W pierwszym spotkaniu OK Bedmet Kolejarz wygrał 49:41 i w rewanżowym meczu to drużyna prowadzona przez Marcina Sekule była zdecydowanym faworytem, aby awansować do finału 2. Ligi Żużlowej. Mimo tego od początku goście mocno się postawili gospodarzom.

Od pierwszego biegu mecz przebiegał dość wyrównanie z lekką przewagą dla gości. To wszystko za sprawą podwójnej wygranej w biegu młodzieżowców. Oprócz tego zwycięstwa 4 biegi z 5 kończyły się remisami. Gospodarze odrobili straty w biegu szóstym i od tej pory już tylko kroczyli po zwycięstwo.

W połowie zawodów Kolejarz miał dwupunktową przewagę nad rywalami. W 10. biegu Lokomotiv zdołał wyrównać i po trzech seriach było 30:30. Po przerwie dwa mocne uderzenia od gospodarzy i sześć punktów przewagi przed biegami nominowanymi, co oznaczało, że kwestia dwumeczu jest już rozstrzygnięta i to opolska drużyna awansowała do finału 2. ligi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podobnym wynikiem, co na Łotwie - 49:41 dla Kolejarza.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Mathias Thoernblom oraz Adrian Cyfer - obaj po 13 punktów. Natomiast wśród gości tylko dwóch zawodników było w stanie przekroczyć barierę 10 punktów. Byli to Victor Palovaara i Nick Morris - obaj po 13+1.