Żużel. Po raz pierwszy w próbie czasowej nie wygrał Zmarzlik. Znana lista startowa GP Polski w Gorzowie

Jedynym zawodnikiem, który złamał barierę 14 sekund podczas jednego okrążenia podczas próby czasowej w Gorzowie, był Daniel Bewley. Piątych kwalifikacji w tym roku nie wygrał Bartosz Zmarzlik, czyli zawodnik doskonale znający domowy owal.

Tomasz Janiszewski
Daniel Bewley WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Daniel Bewley
Lider klasyfikacji generalnej po czterech rundach (Gorican, Warszawa, Praga, Teterow) wygrywał dotąd wszystkie próby czasowe i jako pierwszy mógł dokonać wyboru numeru startowego. Cykl przyjechał do doskonale mu znanego Gorzowa i tym razem Bartosz Zmarzlik najlepszego czasu nie wykręcił. 27-latek i tak jednak uplasował się w czołówce, bo zajął dobre piąte miejsce i z całego grona Polaków był najszybszy (14.148).

Kwalifikacje wygrał tym razem Daniel Bewley, który jako jedyny przejechał 329-metrowy owal poniżej 14 sekund (13.944). Za plecami Brytyjczyka znaleźli się Martin Vaculik (14.036), Jason Doyle (14.055) i niespodziewanie Jack Holder (14.087).

Miejsca poza pierwszą ósemką zajęli pozostali Biało-Czerwoni. Dziewiąty był Patryk Dudek (14.216), jedenasty Maciej Janowski (14.241), czternasty Paweł Przedpełski (14.323), a piętnasty Szymon Woźniak, czyli "dzika karta" na GP Polski (14.352).

Po trzech etapach "czasówki" przyszło do wyborów numerów. Bewley nie zaskoczył i wybrał dla siebie "piątkę", podobnie bez niespodzianki było z Vaculikiem, bo wziął "trzynastkę". Wspomniany Zmarzlik wybrał "szóstkę" i zawody zacznie od razu starciem z młodym Brytyjczykiem. Ponadto pod taśmą obok niego ustawią się też Woźniak i Robert Lambert.