Żużel. Zawieszeni Rosjanie pojawili się na torze. Jeden z nich zakończył mecz z 18 punktami

We wtorek na tor wyjechali zawodnicy rywalizujący o Drużynowe Mistrzostwo Rosji. W pierwszym pojedynku sezonu, do którego doszło w Bałakowie, miejscowa Turbina bardzo wyraźnie pokonała Baszkirię Oktiabrskij.

Stanisław Wrona
Władimir Borodulin w kasku niebieskim WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Władimir Borodulin w kasku niebieskim
W szeregach zwycięzców zaprezentowała się aż piątka zawodników, którzy w ostatnich sezonach rywalizowali w lidze polskiej. Ojcem wysokiego zwycięstwa 57:35 był zakontraktowany przez klub z Poznania Władimir Borodulin, który pojedynek ten zakończył z kompletem 18 punktów.

12 również w sześciu startach dorzucił Wiktor Kułakow, a osiem w trzech wyścigach zdobył Ilja Czałow. Andriej Kudriaszow do dorobku Turbiny dołożył sześć "oczek" (cztery razy pojawił się na torze), a Aleksandr Kajbuszew zapisał przy swoim nazwisku 10 w sześciu występach.

W ekipie wyraźnie pokonanych przyjezdnych najlepiej zaprezentował się znany ze ścigania się na polskich owalach Denis Gizatullin. Zawodnik ten zdobył 14 punktów w pięciu biegach, raz startując jako "Joker", zdobywając pełną pulę sześciu "oczek". Do dwucyfrowej zdobyczy w zespole Baszkirii zbliżył się jeszcze jedynie Władimir Bogma (8 w pięciu wyścigach).

Przypomnijmy, że żużlowcy z Rosji zostali zawieszeni wskutek inwazji zbrojnej tego kraju na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego. Od tej pory nie mogą oni startować w pozostałych ligach zagranicznych oraz w imprezach międzynarodowych.

Wyniki (za vk.com):

Turbina Bałakowo: 57
9. Władimir Borodulin - 18 (3,3,3,3,3,3)
10. Maksim Sirotkin - 1 (-,-,-,-,1,-)
11. Wiktor Kułakow - 12 (3,3,3,2,1,d)
12. Aleksandr Bierdyszew - 2 (1,0,0,1,-)
13. Ilja Czałow - 8 (-,2,-,3,-,3)
14. Aleksandr Kajbuszew - 10+2 (1,2*,d,3,2*,2)
15. Andriej Kudriaszow - 6+3 (2*,1,1*,2*)

1. Borodulin, Gatijatow, Bierdyszew, Muchtarow 4:2
2. Kułakow, Bogma, Kajbuszew, Nagibin 4:2 (8:4)
3. Borodulin, Kudriaszow, Zubariew, Muchtarow 5:1 (13:5)
4. Kułakow, Gizatullin, Nagibin, Bierdyszew 3:3 (16:8)
5. Kułakow, Kajbuszew, Gatijatow, Zubariew 5:1 (21:9)
6. Borodulin, Bogma, Nagibin, Bierdyszew 3:3 (24:12)
7. Gizatullin (Joker), Czałow, Kajubszew (d), Bogomołow (w) 2:6 (26:18)
8. Kajbuszew, Nagibin, Bierdyszew, Muchtarow 4:2 (30:20)
9. Borodulin, Bogma, Kurdiaszow, Gatijatow (w) 4:2 (34:22)
10. Gizatullin, Kułakow, Sirotkin, Muchtarow (d) 3:3 (37:25)
11. Czałow, Kajbuszew, Bogma, Nagibin 5:1 (42:26)
12. Borodulin, Zubariew, Kułakow, Gatijatow 4:2 (46:28)
13. Gizatullin, Kajbuszew, Kudriaszow, Muchtarow 3:3 (49:31)
14. Czałow, Zubariew, Gatijatow, Kułakow (d) 3:3 (52:34)
15. Borodullin, Kudriaszow, Bogma, Gizatullin 5:1 (57:35)

Vaclav Milik bez owijania w bawełnę. "Nie podoba mi się to"
To dlatego Polonia przegrała w Zielonej Górze? "Tor był przelany, trudno się na nim jechało"