LGP w Hakubie: Robert Kranjec wygrywa serię próbną

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

Robert Kranjec wygrał serię próbną przed pierwszym z dwóch zaplanowanych konkursów Letniej Grand Prix w japońskiej Hakubie (HS 131). Słoweniec w swojej próbie uzyskał 131m. Ponownie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci gospodarzy, którzy po raz kolejny zgłosili swoje aspiracje do walki o podium. Daiki Ito poszybował na odległość 132m, Noriaki Kasai lądował na 129m, a 127m osiągnął Taku Takeuchi.

Z Polaków najwyżej, bo na siódmym miejscu sklasyfikowany został Rafał Śliż (119,5m), 11. z wynikiem 114m był Dawid Kubacki, a 13. z rezultatem 113m Stefan Hula.

Osiemnasta lokata przypadła w udziale Krzysztofowi Miętusowi (111m). Zdecydowanie gorzej spisali się pozostali nasi zawodnicy. Swoich prób do udanych zaliczyć nie mogą Maciej Kot (104m i 39. pozycja) oraz jego starszy brat - Jakub (97m i 44. miejsce).

Nadspodziewanie słabe skoki oddaje powracający po indywidualnych treningach do rywalizacji w igelitowym Pucharze Świata - Matti Hautamaeki. Fin, który rzutem na taśmo wywalczył awans do sobotnich zawodów tym razem skoczył zaledwie 101,5m.

Przypomnijmy, że zmagania w Kraju Kwitnącej Wiśni charakteryzują się przede wszystkim niezwykle słabą obsadą. Nie inaczej jest i w tym roku, choć do Azji zdecydował się polecieć lider klasyfikacji generalnej cyklu - Simon Ammann.