Alpejskie MŚ: Maria Riesch ze złotym medalem

Maria Riesch uzyskała najlepszy łączny czas dwóch przejazdów - 1.51,80 i tym samym wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata na trasie slalomu we francuskim Val'd Isere.

Maciej Mikołajczyk

Na drugim stopniu podium ze stratą 0,77s do triumfatorki stanęła Sarka Zahrobska z Czech, a trzecie miejsce zajęła Finka Tanja Poutiainen (1.52.89).

W czołówce znalazły się także Włoszki - Denise Karbon (+ 1.10) oraz Nicole Gius (+ 1.13).

Słabo alpejską imprezę zakończyła Anja Paerson. Szwedka sklasyfikowana została dopiero na dziewiątej pozycji.

Z dobrej strony zaprezentowały się natomiast polskie zawodniczki. W trzeciej dziesiątce znalazły się 23. Katarzyna Karasińska (+ 6.23) i 24. Aleksandra Kluś (+ 7.87). Do finałowego przejazdu nie zakwalifikowała się jedynie Agnieszka Gąsienica Daniel.

O sporym pechu mogą mówić Lindsey Vonn i Manuela Moelgg. Zarówno znakomita Amerykanka jak i doświadczona reprezentantka słonecznej Italii nie ukończyły zawodów mimo iż na półmetku zajmowały czołowe lokaty.

W niedzielę odbędzie się ostatnia konkurencja mistrzostw. Tym razem na piekielnie trudnej trasie slalomu rywalizować będą panowie.