TCS W Oberstdorfie: Kofler zwycięża w kwalifikacjach, 4 Polaków w konkursie

W kwalifikacjach do inauguracyjnego konkursu kolejnej edycji Turnieju Czterech Skoczni lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Andreas Kofler - potwierdził swoją dominację. Austriak uzyskał fenomenalne 142m i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo. Zupełnie zawiódł Kamil Stoch, który lądował już na 103m.

Inga Dziergas

Na skoczni w Oberstdorfie dominowali w czwartek Norwegowie. Druga lokata należała do Andersa Bardala (138,5m), a tuż za nim uplasowali się kolejno jego rodacy Tom Hilde, Rune Velta i Vegard-Haukoe Sklett.

Bardzo słaby występ zaliczyli reprezentanci Polski. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Maciej Kot. 20-latek lądował na 121m, co dało mu 28. miejsce. Kwalifikację wywalczyli również: Aleksander Zniszczoł (116m i 36. lokata), Piotr Żyła (113,5m i 44. lokata) oraz Kamil Stoch, który zawiódł swoich kibiców na całej linii. Skoczka z Zębu uratował fakt, iż zajmuje miejsce w czołowej "10" Pucharu Świata i awans miał zapewniony, gdyby nie to, jego 103m nie dałyby mu kwalifikacji, gdyż podczas czwartkowej rywalizacji zajął odległe 61. miejsce. W zawodach nie zobaczymy Stefana Huli, który po skoku na 104m sklasyfikowany został na 62. pozycji.