Świetne wyniki polskich skoczków w Pucharze Kontynentalnym w Klingenthal

Piotr Żyła powtórzył w niedzielę swój sukces z soboty i po raz drugi okazał się najlepszym uczestnikiem konkursu Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal, czym potwierdził wysoką formę prezentowaną tego lata. Tuż za podium uplasował się Aleksander Zniszczoł, który mimo to miał jednak jeszcze większe powody do radości niż jego starszy kolega z kadry.

Daniel Ludwiński
Młodziutki polski skoczek dzięki równej formie prezentowanej w ciągu całego letniego Pucharu Kontynentalnego zwyciężył bowiem w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Aleksander Zniszczoł szczególnie dobrze prezentował się dwa tygodnie temu w Trondheim, gdzie pokonał czołówkę norweskich zawodników, a łącznie punktował w dziesięciu konkursach, dzięki czemu uzbierał 541 "oczek". W niedzielę w Klingenthal na zakończenie rywalizacji 17-latek znów był wysoko - zajął czwarte miejsce, a wydawało się, że może ponownie zwyciężyć. Pierwszy skok na odległość 136,5 metra ustawił go w świetnej sytuacji, jednak drugi, słabszy, sprawił, że Zniszczoł skończył konkurs na czwartym miejscu. Mimo to niedzielne zwycięstwo i tak powędrowało w ręce reprezentanta Polski. Jako jedyny dwukrotnie powyżej 130 metrów skakał bowiem Piotr Żyła i tym samym powtórzył swój sukces z soboty, gdy również był w Klingenthal najlepszy. Na podium obok naszego zawodnika stanęli jeszcze Andreas Wank i Kaarel Nurmsalu. Wyniki niedzielnego konkursu: