Narciarski PŚ: Wielki sukces Justyny Kowalczyk

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w sobotnich zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polka w finale zaledwie o 0,4s uległa Norweżce Marit Bjoergen. Skład podium uzupełniła reprezentantka gospodarzy - Petra Majdic. Słowenka minęła linię mety 3,4s po najlepszej.

Maciej Mikołajczyk

Marit Bjoergen pokazała, że w tym sezonie ponownie walczyć będzie nie tylko na igrzyskach olimpijskich, ale też i o Kryształową Kulę. Norweżka w finale po wyrównanej walce pokonała Justynę Kowalczyk. Polka z kolei pokazała, że jej wyniki w ostatnich konkursach były jedynie wypadkiem przy pracy i wszystko idzie zgodnie z planem.

Trzecia lokata przypadła w udziale Petrze Majdic. Słowenka może czuć jednak pewien niedosyt, bo z pewnością bardzo chciała zwyciężyć przed własną publicznością. Mimo to przedstawicielka gospodarzy umocniła się w ścisłej czołówce klasyfikacji łącznej pucharowego cyklu.

Tuż za podium "wylądowała" jedna z rewelacyjnie spisujących się podczas tej zimy Szwedek - Anna Haag, na piątym miejscu uplasowała się znakomita Finka – Aino-Kaisa Saarinen, która wyprzedziła 28-letnią już Linę Andersson. Powoli swoją formę stabilizuje Virpi Kuitunen. Gwiazda zespołu Kraju Tysiąca Jezior tym razem była dziewiąta.

W zmaganiach nie zabrakło niespodzianek. Dopiero 35. była kompletnie zagubiona Niemka Evi-Sachenbacher-Stehle, 49. Claudia Nystad, a dopiero 55. Kanadyjka Chandra Crawford. Bardzo słabo wypadły pozostałe Polki, które odpadły już w eliminacjach.