Moto3: Efren Vazquez najlepszy w drugim treningu

Efren Vazquez wykręcił najlepszy czas podczas treningu przed wyścigiem Moto3 o Grand Prix Hiszpanii. Kolejne miejsca zajęli Romano Fenati oraz Miguel Oliveira.

Łukasz Kuczera
Efren Vazquez, zajmujący obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Moto3, poprawił się w stosunku do porannej sesji treningowej, kiedy wykręcił czas 1:48.457 i zajął szóstą pozycję. Podczas popołudniowego treningu młody Hiszpan pokonał jedno okrążenie toru w Jerez w czasie 1:47.725.
W dobrej formie znajduje się również Romano Fenati. Włoch, reprezentujący barwy zespołu założonego przez Valentino Rossiego, popołudniu uzyskał drugi czas (1:48.367). Rozkręcił się także Jack Miller, który aktualnie jest liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw. Rano australijski motocyklista był dopiero dwunasty, popołudniu awansował na czwarte miejsce z czasem 1:48.060.