Marc Marquez chce przełamać klątwę GP Hiszpanii

Kierowca Repsol Hondy i panujący mistrz MotoGP Marc Marquez w weekend zaliczy swój setny start w motocyklowych MŚ. Do tej pory 21-latek jeszcze nigdy nie wygrał wyścigu o GP Hiszpanii.

Marc Marquez debiutował w motocyklowych mistrzostwach świata w 2008 roku w klasie 125cc - obecnie Moto3. Od tego czasu 21-latek zaliczył dokładnie 99 występów we wszystkich kategoriach odnosząc przy tym 35 zwycięstw. W najbliższy weekend kierowcy MotoGP po raz pierwszy w tym roku zawitają do Europy przy okazji Grand Prix Hiszpanii. Marquez będzie świętował swój jubileuszowy wyścig na torze, który do tej pory nie był jego sprzymierzeńcem. Młody czempion nie wygrał jeszcze nigdy w Jerez. - Mieliśmy naprawdę dobry weekend w Argentynie, gdzie udało nam się wywalczyć cennych 25 punktów. To ważne przed zawodami w Jerez, gdzie świetnie czują się Dani (Pedrosa) i Jorge (Lorenzo) - powiedział Marquez. [ad=rectangle] - Kibice i atmosfera na tym obiekcie jest szczególna i dodaje niesamowitej motywacji, która pozwala jechać na swoim maksymalnym poziomie. Po trzech wyścigach poza Europą dobrze wrócić na doskonale nam znane tory - dodał.