Mistrz świata bez złudzeń dla rywali. Bagnaia zmierza po kolejny tytuł w MotoGP

Francesco Bagnaia robi wiele, aby tegoroczna walka o tytuł w MotoGP zakończyła się bardzo szybko. Włoch wygrał GP Austrii i powiększył przewagę nad rywalami. Za nim finiszowali Brad Binder oraz Marco Bezzecchi.

Łukasz Kuczera
Francesco Bagnaia Materiały prasowe / Ducati / Na zdjęciu: Francesco Bagnaia
O ile sobotni sprint MotoGP na Red Bull Ringu przyniósł sporo emocji i kontrowersji, o tyle w niedzielnym wyścigu działo się niewiele. Po raz kolejny Francesco Bagnaia wykorzystał start z pole position, by sięgnąć po przekonujące zwycięstwo. Włoch ani przez moment nie był zagrożony przez jadącego na drugim miejscu Brada Bindera.

Podobnie jak w sobotę, fatalnie pierwsze metry rozegrał Maverick Vinales, który zaraz po starcie stracił kilka pozycji. Dodatkowo Hiszpan stracił wskutek zachowania Alexa Marqueza, który popełnił błąd na hamowaniu do pierwszego zakrętu.

Binder na otwierającym rywalizację okrążeniu chciał zbliżyć się do Bagnai i wyprzedzić aktualnego mistrza świata, by uniknąć problemów z ciśnieniem w przednich oponach, jakie dały mu się we znaki w sobotnim sprincie. Jednak motocyklista z RPA ani przez moment nie miał tempa pozwalającego na pokonanie zawodnika Ducati.

Po fatalnym błędzie w sprincie, karę dłuższego okrążenia do odbycia miał Jorge Martin. To sprawiło, że zawodnik Pramac Racing nie miał szans na końcowy sukces w niedzielę. Hiszpan, gdy zjechał na dłuższą nitkę toru, spadł na trzynaste miejsce w stawce. Później udało mu się odrobić część strat i ostatecznie finiszował jako siódmy.

W drugiej fazie wyścigu Marco Bezzecchi i Luca Marini ruszyli w pogoń za Alexem Marquezem, ostatecznie dość łatwo rozprawiając się z Hiszpanem.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi Bagnaia, który zdobył dotąd 251 punktów. Drugi jest Martin z 189 punktami, a trzeci Bezzecchi - 183.