08 lip 2022 16:00
Wygrany set: N. Djoković (3:1)
ikonka Gem dla: N. Djoković
IV SET (6 : 4)

Zamyka to wszystko w czterech setach Novak Djoković i ponownie powalczy w finale Wimbledonu!

ikonka Gem dla: C. Norrie

Cameron Norrie ponownie poprawił wynik, a po przerwie Novak Djoković będzie serwować nowymi piłkami na wygranie meczu i awans do finału Wimbledonu. Pomruk wyczekiwania. Ostatnia nadzieja gracza z Wielkiej Brytanii.

2
3
1
1
IV SET (5 : 3)

Kontroluje to wszystko serwisem Novak Djoković. A to pośle asa, a to wyrzuci przeciwnika daleko poza kort. Prowadzenie 5:3, a to oznacza, że graczowi z Bałkanów brakuje jeszcze jednego gema do awansu do finału Wimbledonu.

3
1
1
IV SET (4 : 3)

Sytuacja jest prosta. Jeżeli Cameron Norrie liczy na doprowadzenie do piątego seta, musi przełamać Novaka Djokovicia. Samo wygrywanie własnego podania, nawet jeżeli krzepiące dla publiczności, nie pozwoli na przedłużenie spotkania.

IV SET (4 : 2)

Inna sprawa w tym wszystkim, że Novak Djoković bawi się przy własnym serwisie. Gem na czysto.

3
1
2
1
IV SET (3 : 2)

Żywiołowa radość gospodarza. Wygrał maratońskiego gema po licznych równowagach i zwrotach akcji. Pokazał, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w półfinale Wimbledonu. Nadal przegrywa 2:3 z czwartym secie, ale absolutnie nie wywiesił białej flagi. Przyda się ta chwila wytchnienia bohaterom popołudnia.

2
1
2
1
DJO 40 : 40 NOR
IV SET (3 : 1)

Kolejna zażarta rozgrywka przy serwisie Camerona Norriego.

1

Bardzo wyraźnie poprawił się w serwisie Novak Djoković. Nie pozwala on na inicjowanie wymian odbierającemu Cameronowi Norriemu. 3:1 dla Serba w czwartym secie. Od drugiej partii nie było ani jednego przełamania podania faworyta.

3
1
2
IV SET (2 : 1)

Podniosła się delikatna wrzawa na trybunach po przekonującym gemie serwisowym Camerona Norriego.

2
1
1
IV SET (2 : 0)

Widać przerażenie na twarzach osób ściskających kciuki za Camerona Norriego. Bez jakiegokolwiek problemu zwyciężył przy własnym podaniu Novak Djoković i ma już przewagę 2:0 w czwartym secie.

2
2
1
IV SET (1 : 0)

To już numer, który Novak Djoković zrobił w poprzednim secie. Tenis widział już wiele szokujących zwrotów akcji, ale na razie absolutnie nic nie wskazuje na to, żeby Cameron Norrie odebrał przeciwnikowi możliwość kolejnego występu w finale Wimbledonu. Przełamanie!

3
3
1
DJO 0 : 15 NOR
IV SET (0 : 0)

Pora na czwartego seta i rozpoczął go serwisem Cameron Norrie.

czas Czwarty set
Wygrany set: N. Djoković (2:1)
III SET (6 : 2)

Novakowi Djokoviciowi brakuje jeszcze zwycięstwa w jednym secie do awansu do finału Wimbledonu i zmierzenia się w nim z Nickiem Kyrgiosem. Faworyt turnieju odwrócił z 0:1 na 2:1 wynik starcia z Cameronem Norriem. Mocno zaniepokojeni Brytyjczycy, ponieważ ich ulubieniec stawia coraz mniejszy opór.

III SET (5 : 2)

Nie bez problemu Cameron Norrie obronił własne podanie, ale to Novak Djoković za moment będzie serwować na wygranie trzeciego seta.

1
III SET (5 : 1)

Przed rozpoczęciem gema serwisowego Novaka Djokovicia, sędzia zachęcał publiczność do żwawszego zajmowania miejsc na trybunach. Pół żartem, pół serio kibice chcieli dać Cameronowi Norriemu więcej czasu na przygotowanie się do wznowienia walki. To jednak wszystko na nic. Spokojnie Novak i prowadzi 5:1 w trzecim secie.

1
III SET (4 : 1)

Mnożą się banalne pomyłki w grze Camerona Norriego. Nie przypomina on samego siebie z pierwszego seta. Mimo starań stawia coraz mniejszy opór Novakowi Djokoviciowi. Po drugim przełamaniu w trzecim secie jest 4:1 dla faworyta półfinału Wimbledonu. Chwila na złapanie oddechu.

1
3
III SET (3 : 1)

Novak Djoković absolutnie nie zamierza pozwolić przeciwnikowi na dobranie się do jego podania. Od drugiego seta Cameron Norrie sporadycznie może w ogóle pomyśleć o przełamaniu serwisu Serba. 3:1 dla gracza z Bałkanów.

2
1
III SET (2 : 1)

Brytyjska publiczność próbuje pobudzić nieco uśpionego Camerona Norriego do walki. Ani druga partia, ani tym bardziej trzecia nie układają się po myśli londyńczyka. Być może po ostatnim, wygranym gemie gospodarz postara się jeszcze o odwrócenie losu partii.

1
1
2
III SET (2 : 0)

Novak Djoković buduje przewagę w trzecim secie. Po męczącym gemie na otwarcie partii, tym razem spokojnie utrzymał własne podanie. Graczowi z Serbii zaczęło sprzyjać tenisowe szczęście, ponieważ jedna z zagranych przez niego piłek przetoczyła się po taśmie tuż obok linii bocznej kortu.

1
2
III SET (1 : 0)

Zakończył tego gema skutecznym uderzeniem Novak Djoković. Powoli Serb rozsypuje układankę Camerona Norriego. Tym razem przełamanie już w pierwszej rundce. Faworyt nie tylko meczu, ale całego turnieju wielkoszlemowego zamierza teraz kontrolować seta.

1
2
III SET (0 : 0)

Długi gem na początek trzeciego seta.

1

Na początek trzeciego seta serwuje Cameron Norrie.

1
1
czas Trzeci set
Wygrany set: N. Djoković (1:1)
II SET (6 : 3)

Tak oto zakończył się drugi set w półfinale Wimbledonu. Po nim zrobiło się 1:1 w Londynie. Przez siedem gemów zawodnicy bronili własnego podania. O przełamanie postarał się Novak Djoković, który prezentował się znacznie lepiej niż w partii otwierającej spotkanie.

1
1
II SET (5 : 3)

Pierwsze przełamanie w drugim secie. Pachniało nim również we wcześniejszych gemach serwisowych Camerona Norriego, a stało się faktem w rundce na 5:3. Novak Djoković za moment będzie serwować na wygranie drugiego seta.

1
1
2
II SET (4 : 3)

W gemie serwisowym Novaka Djokovicia między innymi znakomite trafienie asem. Reprezentant Serbii nie ma jakiegokolwiek problemu z bronieniem własnego podania w drugim secie. 4:3 dla rozstawionego z numerem jeden zawodnika.

1
1
1
3
II SET (3 : 3)

Cameron Norrie przegrywa zdecydowanie więcej piłek przy własnym serwisie w drugim secie. Coraz gorętsza walka, coraz więcej zaciętych konfrontacji. Inna sprawa, że Brytyjczyk ponownie obronił własne podanie. 3:3.

II SET (3 : 2)

Serwuje Cameron Norrie, a na trybunach między innymi Alex Ferguson.

Efektownie trafił z bekhendu Novak Djoković. Trzeci w secie gem kontrolowany przez reprezentanta Serbii. We wszystkich pozwolił Cameronowi Norrie na rozstrzygnięcie tylko jednej piłki.

II SET (2 : 2)

Próbował ustawić sobie gema serwisem Cameron Norrie. Rozpoczął od prowadzenia 30:0, ale później został przegoniony po korcie przez rozpędzonego Novaka Djokovicia. Doszło do walki na przewagi po obronieniu break pointa, a w niej zatriumfował reprezentant Wielkiej Brytanii. 2:2.

1
1
II SET (2 : 1)

Na razie widać tyle, że tenisistom lepiej wychodzi bronienie własnego podania. Przede wszystkim Novakowi Djokoviciowi, którego Cameron Norrie przełamał trzy razy w poprzednim secie. w drugim 2:1 dla reprezentanta Serbii.

1
II SET (1 : 1)

Cameron Norrie zapewne jest świadomy, że Novak Djoković nie zamierza prezentować się równie bezbarwnie jak w pierwszym secie. Na razie w drugiej rundzie obaj gracze obronili własne podanie. Większy problem miał z tym reprezentant Wielkiej Brytanii.

II SET (0 : 0)

Novak Djoković rozpoczął drugiego seta już w czapeczce z daszkiem i od własnego serwisu.

1
czas Drugi set
Wygrany set: C. Norrie (0:1)
I SET (2 : 6)

Tenisiści rozpoczęli półfinał Wimbledonu nieco nerwowo i ich wymiany kończyły się błędami. Potrzebowali oni czasu na nastawienie celowników. Novak Djoković trzy razy tracił własne podanie i tylko w pierwszym przypadku odpowiedział przełamaniem powrotnym. 6:2 to przekonujące otwarcie meczu w wykonaniu gorąco wspieranego przez londyńską publiczność Camerona Norriego.

1
1
I SET (2 : 5)

Cameron Norrie serwuje nowymi piłkami na wygranie pierwszego seta.

Już 11 niewymuszonych błędów popełnionych przez Novaka Djokovicia. Z takim tenisem będzie trudno o rozstrzygnięcie pierwszego seta. Cameron Norrie popisał się świetnym minięciem przeciwnika na 40:15 i niewiele później wykorzystał pierwszego break pointa.

I SET (2 : 4)

Po drugim przełamaniu serwisu Novaka Djokovicia, Cameron Norrie ponownie stanął przed szansą powiększenia przewagi w pierwszym secie. Tym razem potrafił to zrobić. 4:2 dla gorąco wspieranego zawodnika z Wielkiej Brytanii.

1
1
I SET (2 : 3)

Tenisiści rozpoczęli mecz nieco nerwowo i ich wymiany kończą się błędami. Można odnieść wrażenie, że potrzebują jeszcze nieco czasu na złapanie wysokiego rytmu. Po błędach Novaka Djokovicia break point i po chwili przełamanie serwisu Serba na 3:2.

3
1
1
2
I SET (2 : 2)

Cameron Norrie jest wspierany przez londyńską publiczność i trudno się temu dziwić. Urodzony w Nowej Zelandii zawodnik jest pierwszym od lat reprezentantem Wielkiej Brytanii w półfinale Wimbledonu. Nie bez problemu, ale także gospodarz po raz pierwszy w meczu obronił własne podanie. 2:2.

1
1
I SET (2 : 1)

Po pierwszej przerwie na złapanie oddechu serwuje Cameron Norrie.

Novak Djoković nastawił celownik i między innymi zaserwował pierwszego asa w meczu. Po chwili drugi i sześciokrotny triumfator Wimbledonu jako pierwszy w półfinale obronił własne podanie.

1
I SET (1 : 1)

Rośnie presja wywierana przez zawodnika rozstawionego w turnieju z numerem jeden. Tym razem to Cameron Norrie nie radził sobie z odgrywaniem piłek. Po wpakowaniu jednej w siatkę jest przełamanie powrotne w drugim gemie.

1
I SET (0 : 1)

W drugim gemie serwuje Cameron Norrie.

3
3

Nerwowo rozpoczął reprezentant Serbii, który pierwszą piłkę w meczu wpakował w siatkę, a drugą wyrzucił poza boisko. Później kolejne pomyłki Novaka Djokovicia i już w pierwszym gemie półfinału Cameron Norrie przełamał serwis przeciwnika.

1
1
I SET (0 : 0)

Serwuje Novak Djoković i w wymianie wpakował pierwszą piłkę w sieć.

1
1
czas Start meczu
15:23

Do obsadzenia w finale Wimbledonu pozostało jedno miejsce. Powalczą o nie w piątkowe popołudnie Novak Djoković z Cameronem Norriem. Rozstawiony z numerem pierwszym Serb jest głównym kandydatem do wygrania całego turnieju wielkoszlemowym. Z kolei Brytyjczyk jest nadzieją na sukces kibiców w Wielkiej Brytanii.