Awans przypieczętowany. Hubert Hurkacz wciąż walczy na dwóch frontach

Hubert Hurkacz i John Isner zameldowali się w kolejnej rundzie debla w Madrycie (ATP Masters 1000). Polak i Amerykanin rozprawili się z Karenem Chaczanowem i Andriejem Rublowem.

Łukasz Iwanek
Hubert Hurkacz PAP/EPA / Emilio Naranjo / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W I rundzie Hubert Hurkacz i John Isner wyeliminowali Urugwajczyka Ariela Behara i Ekwadorczyka Gonzalo Escobara. O ćwierćfinał zmierzyli się z Karenem Chaczanowem i Andriejem Rublowem. Mecz był rozgrywany na przestrzeni dwóch dni. Polak i Amerykanin wygrali 6:3, 6:4.

We wtorek spotkanie zostało przerwane przy stanie 6:3, 4:3 i 40-15 z powodu deszczu. W środę Hurkacz i Isner przypieczętowali awans. W obu setach Polak i Amerykanin uzyskali po jednym przełamaniu, na 4:2 w pierwszym i na 2:1 w drugim.

W całym meczu Hurkacz i Isner zaserwowali dziewięć asów i zdobyli 30 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronili pięć break pointów i wykorzystali dwie z trzech szans na przełamanie.

Polak i Amerykanin mieli groźnych rywali, którzy potrafią zaskoczyć w deblu. Chaczanow i Rublow razem osiągnęli dwa finały w turniejach rangi Masters 1000. Dokonali tego w Miami (2018) i Paryżu (2019).

Hurkacz i Isner już raz w tym roku zachwycili. Na przełomie marca i kwietnia wygrali razem turniej w Miami.

Rywali w ćwierćfinale Hurkacz i Isner poznają w czwartek. Będą nimi najwyżej rozstawieni Rajeev Ram i Joe Salisbury lub Kevin Krawietz i Andreas Mies. Amerykanin i Brytyjczyk to mistrzowie Australian Open 2020 i US Open 2021. Niemcy są triumfatorami Rolanda Garrosa z 2019 i 2020 roku.

Hurkacz w Madrycie wciąż walczy na dwóch frontach. W singlu ma za sobą dwa zwycięstwa po trzysetowych bojach. W czwartek powalczy o ćwierćfinał, a jego rywalem będzie Serb Dusan Lajović.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 6,744 mln euro
wtorek-środa, 3-4 maja

II runda gry podwójnej:

Hubert Hurkacz (Polska) / John Isner (USA) - Karen Chaczanow / Andriej Rublow 6:3, 6:4

Czy Hubert Hurkacz i John Isner awansują do półfinału?