Mistrzyni US Open wyeliminowana. Kolejne wartościowe zwycięstwo Ukrainki

Anhelina Kalinina przeżywa wspaniałe chwile w Madrycie. W turnieju WTA 1000 odniosła już trzecie zwycięstwo nad wielkoszlemową mistrzynią. We wtorek ukraińska tenisistka wyeliminowała Brytyjkę Emmę Raducanu.

Łukasz Iwanek
Emma Raducanu Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Emma Raducanu
Turniej w Madrycie obfituje w niespodzianki. Emma Raducanu (WTA 11) pozostawała w nim jako druga najwyżej notowana uczestniczka, po Tunezyjce Ons Jabeur. We wtorek Brytyjka pożegnała się z rywalizacją. W 1/8 finału przegrała 2:6, 6:2, 4:6 z Anheliną Kalininą (WTA 37). W II rundzie mistrzyni US Open łatwo poradziła sobie z inną Ukrainką Martą Kostiuk.

W trzecim secie Raducanu ruszyła w pogoń. Z 1:3 wyszła na 4:3, ale straciła trzy kolejne gemy. W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Kalinina na przełamanie zamieniła pięć z 12 okazji. Obie tenisistki zdobyły po 80 punktów. Ukraince zanotowano 30 kończących uderzeń i 14 niewymuszonych błędów. Brytyjce naliczono 20 piłek wygranych bezpośrednio i dziewięć pomyłek.

Kalinina odniosła trzecie kolejne zwycięstwo nad wielkoszlemową mistrzynią. W poprzednich rundach nie oddała seta Amerykance Sloane Stephens (US Open 2017) i Hiszpance Garbine Muguruzie (Roland Garros 2016, Wimbledon 2017). Ukrainka doszła do pierwszego ćwierćfinału w turnieju rangi WTA 1000. Kilka tygodni temu w Miami awansowała do 1/8 finału.

Jessica Pegula (WTA 14) pokonała 7:5, 6:1 Biancę Andreescu (WTA 111). Amerykanka wróciła ze stanu 3:5 w pierwszym secie. W ciągu godziny i 50 minut obroniła 12 z 15 break pointów i wykorzystała sześć z 21 szans na przełamanie. Posłała 18 kończących uderzeń przy 24 niewymuszonych błędach. Kanadyjska mistrzyni US Open 2019 miała 23 piłki wygrane bezpośrednio i 31 pomyłek.

Jelena Rybakina (WTA 18) przegrała 3:6, 1:6 z Jil Teichmann (WTA 35). W ciągu 77 minut Kazaszka miała sześć break pointów, ale żadnego nie wykorzystała. Szwajcarka na przełamanie zamieniła cztery z siedmiu okazji. Zgarnęła 26 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Osiągnęła trzeci ćwierćfinał w zawodach rangi WTA 1000. W ubiegłym roku Teichmann zanotowała półfinał w Dubaju i finał w Cincinnati. Kolejną jej rywalką będzie Kalinina.

Pegulę w następnej rundzie czeka starcie z Sarą Sorribes (WTA 47), która zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:3 Darię Kasatkinę (WTA 23). W trwającym dwie godziny i 31 minut meczu obie tenisistki uzyskały po dziewięć przełamań i zdobyły po 89 punktów. Hiszpanka doszła do trzeciego ćwierćfinału imprezy rangi WTA 1000, po Miami i Montrealu z ubiegłego roku.

Sara Sorribes (Hiszpania) - Daria Kasatkina 6:4, 1:6, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Anhelina Kalinina awansuje do półfinału turnieju w Madrycie?