WTA Quebec: Pietrowa w ćwierćfinale

Nadia Pietrowa (nr 1) pokonała Madison Brengle (WTA 167) 6:3, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Bell Challenge rozgrywanego na kortach twardych (hala) w kanadyjskim Quebec (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

Łukasz Iwanek

Broniąca tytułu Rosjanka w całym spotkaniu, które trwało 70 minut, zaserwowała 10 asów, obroniła cztery z pięciu break pointów, sama zaś przełamała serwis Amerykanki cztery razy.

O półfinał Pietrowa zagra z Melindą Czink (nr 5), która wygrała z Severine Bremond Beltrame (WTA 161) 6:4, 6:3. Węgierka w meczu tym miała aż 16 break pointów, z których wykorzystała pięć. Niespełna 27-letnia Czink w 2005 roku w Charleston przegrała ze starszą o trzy lata Francuzkę po zaciętym pojedynku, który rozstrzygnął się w tie-breaku trzeciego seta.

Pietrowa i Czink także przed rokiem grały ze sobą w ćwierćfinale tej imprezy. Wtedy w dwóch setach zwyciężyła Rosjanka. Za to w kwietniu tego roku w Charleston lepsza była Węgierka, która wygrała w trzech setach.

W środę do ćwierćfinału awansowały także Ałła Kudriawcewa (WTA 97) i Julia Goerges (nr 8). Rosjanka pokonała Amerykankę Jill Craybas (nr 6) 7:5, 6:2, a Niemka wygrała z Kanadyjką Rebeccą Marino (WTA 182) 6:2, 6:3. Kudriawcewa zrewanżowała się Craybas za porażkę poniesioną w 2007 roku w Los Angeles. Rosjanka po raz czwarty w karierze, a po raz drugi w tym roku zagra w ćwierćfinale turnieju WTA. Jej kolejną rywalką będzie Kanadyjka Aleksandra Wozniak (nr 3) lub Rosjanka Regina Kulikowa (WTA 165).

20-letnia Julia Goerges po raz czwarty będzie miała okazję walczyć o półfinał turnieju WTA. W Sztokholmie (2007) i Portorożu (2008) udało się jej znaleźć w najlepszej czwórce. Kolejną rywalką Niemki będzie Amerykanka Lilia Osterloh (WTA 214) lub Szwajcarka Amra Sadikovic (WTA 579).

Bell Challenge, Quebec (Kanada)
WTA International, kort twardy, pula nagród 220 tys. dol.

pierwsza runda gry podwójnej:

Bethanie Mattek-Sands / Aleksandra Wozniak (USA/Kanada) - Jill Craybas / Liga Dekmeijere (USA/Łotwa, 3) 6:1, 7:6(5)

Laura Granville / Marie-Eve Pelletier (USA/Kanada) - Monique Adamczak / Shenay Perry (Australia/USA) 3:6, 7:5, 12-10

Melinda Czink / Natalie Grandin (Węgry/RPA) - Stephanie Dubois / Rebecca Marino (Kanada, WC) 7:5, 6:1

Sofia Arvidsson / Severine Bremond-Beltrame (Szwecja/Francja) - Lucie Safarova / Vladimira Uhlirova (Czechy) 6:1, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)