Nick Kyrgios wygrał mecz showmenów. Casper Ruud znów zaimponował

Nick Kyrgios i Casper Ruud odnieśli kolejne wysokie zwycięstwa w ramach turnieju ATP Masters 1000 w Miami i awansowali do 1/8 finału. Australijczyk oddał sześć gemów Fabio Fogniniemu, a Norweg pięć Aleksandrowi Bublikowi.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
W meczach z udziałem Nicka Kyrgiosa i Fabio Fogniniego jest wiele emocji. Pozytywnych, jak i tych negatywnych, wynikających z wybuchowych temperamentów obu tenisistów. Na szczęście ich niedzielny pojedynek w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami dostarczył jedynie sportowych wrażeń. Głównie za sprawą Australijczyka, który pokazał grę na świetnym poziomie i zwyciężył 6:2, 6:4.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando Kyrgiosa. Australijczyk dominował w wymianach, doskonale serwował i dwukrotnie przełamał rywala. W drugiej partii decydujący moment nastąpił przy stanie 4:4, kiedy to po serii błędów Fogniniego tenisista z Canberry wywalczył breaka na 5:4, a po chwili zakończył pojedynek.

W ciągu 61 minut gry Kyrgios zaserwował dziesięć asów, przy własnym podaniu zdobył 36 z 44 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i uzyskał trzy breaki. W IV rundzie Australijczyk, posiadacz dzikiej karty, zmierzy się z lepszym z pary Pablo Carreno - Jannik Sinner.

Kolejne gładkie zwycięstwo odniósł też Casper Ruud. Norweg, który w pierwszym meczu z Henrim Laaksonenem stracił tylko trzy gemy, w niedzielę w 58 minut wygrał 6:3, 6:2 z rozstawionym z numerem 30. Aleksandrem Bublikiem, zapisując na swoim koncie trzy asy, trzy breaki i 17 zagrań kończących.

O awans do ćwierćfinału oznaczony numerem szóstym Ruud zmierzy się z Cameronem Norrie'em, z którym ma bilans 2-0. Brytyjczyk, turniejowa "dziesiątka", pokonał 6:3, 7:5 Hugo Gastona, a do zakończenia spotkania potrzebował ośmiu piłek meczowych.