Jeszcze jedna Polka w Miami. Dołączyła do Igi Świątek i Magdy Linette

Magdalena Fręch przeszła kwalifikacje do turnieju WTA 1000 w Miami. Polska tenisistka dołączyła w głównej drabince do Igi Świątek i Magdy Linette.

Łukasz Iwanek
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch (WTA 89) miała trudną przeprawę w I rundzie kwalifikacji. Wróciła z 0:3 w trzecim secie i pokonała Amerykankę Whitney Osuigwe. O miejsce w głównej drabince imprezy w Miami łodzianka zmierzyła się we wtorek ze Stefanie Vögele (WTA 140). Polka wygrała ze Szwajcarką 7:5, 6:1.

W pierwszym secie Vögele ruszyła w pogoń z 0:4 i wyrównała na 5:5. W końcówce Fręch skruszyła opór Szwajcarki. Polka uzyskała przełamanie na 6:5, a w 12. gemie wykorzystała piątą piłkę setową. W drugiej partii prym wiodła łodzianka, która trzy razy odebrała rywalce podanie.

W ciągu 92 minut Fręch obroniła trzy z pięciu break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji. Polka po raz drugi zmierzyła się z Vögele. W 2018 roku w Lugano lepsza była Szwajcarka.

Vögele jest byłą 42. rakietą globu. W 2018 roku w Acapulco osiągnęła jedyny do tej pory finał w WTA Tour. Szwajcarka może się pochwalić dwoma zwycięstwami nad tenisistkami z Top 10 rankingu. Pokonała Dunkę Karolinę Woźniacką (Charleston 2013) i Amerykankę Sloane Stephens (Indian Wells 2019).

Fręch po raz pierwszy zagra w turnieju głównym w Miami. W I rundzie Polka zmierzy się z Francuzką Clarą Burel. Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Łodzianka weszła do głównej drabinki jako trzecia Polka. Dołączyła do Igi Świątek i Magdy Linette.