Jannik Sinner obronił meczbole. Rozczarowanie obrońcy tytułu

Jannik Sinner obronił trzy meczbole i w debiucie pod okiem nowego trenera wygrał trzysetowy bój z Alejandro Davidovichem. Asłan Karacew, zeszłoroczny mistrz turnieju ATP 500 w Dubaju, odpadł już w I rundzie.

Marcin Motyka
Jannik Sinner Getty Images / TPN / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Czas po Australian Open był intensywny dla Jannika Sinnera. W życiu prywatnym Włoch przeszedł zakażenie COVID-19, a w zawodowym zmienił trenera z Riccardo Piattiego na Simone Vagnozziego. W debiucie pod wodzą nowego szkoleniowca, we wtorkowym meczu I rundy turnieju ATP w Dubaju, pokonał 4:6, 7:6(6), 6:4 Alejandro Davidovicha.

Sinner wygrał, choć był o krok od porażki. W tie breaku drugiego seta przegrywał 3-6, lecz obronił trzy meczbole i zwyciężył 8-6. Z kolei w trzeciej partii decydujące przełamanie zdobył przy stanie 4:2. Rozstawiony z numerem czwartym Włoch w II rundzie zmierzy się z Andym Murrayem, posiadaczem dzikiej karty.

Przed rokiem w Dubaju Asłan Karacew cieszył się z największego sukcesu w karierze. We wtorek przeżył za to duże rozczarowanie. Broniący tytułu w Dubai Duty Free Tennis Championships Rosjanin odpadł już w I rundzie, przegrywając 5:7, 3:6 z Mackenzie'em McDonaldem.

McDonald w ciągu 98 minut gry zaserwował aż 15 asów, przy własnym podaniu zdobył 50 z 78 rozegranych punktów, jeden raz dał się przełamać i uzyskał cztery breaki. W 1/8 finału Amerykanin zmierzy się z Filipem Krajinoviciem.

Przeciwnikiem najwyżej rozstawionego Novaka Djokovicia w II rundzie będzie Karen Chaczanow. Rosjanin wygrał 6:3, 6:7(1), 7:5 prawie trzygodzinne starcie z Alexem de Minaurem. 25-latek z Moskwy mógł zwyciężyć szybciej, lecz w drugim secie roztrwonił prowadzenie 6:5 z przełamaniem.

W kolejnej fazie zameldowali się również Soon Woo Kwon i Ricardas Berankis. Koreańczyk pokonał 6:3, 6:2 Ilję Iwaszkę, z kolei litewski kwalifikant w trzech partiach okazał się lepszy od Jana-Lennarda Struffa.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Ricardas Berankis (Litwa, Q) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:1, 3:6, 6:3

"Szczęśliwy przegrany" kolejnym rywalem Huberta Hurkacza. Pokonał zeszłorocznego finalistę