Niemka straciła szanse na podbój Kataru. Problemy innej byłej liderki rankingu

Hiszpanka Garbine Muguruza nie uniknęła problemów w meczu z Rumunką Soraną Cirsteą w turnieju WTA 1000 w Dosze. Szanse na podbój Kataru straciła inna była liderka rankingu, niemiecka tenisistka Andżelika Kerber.

Łukasz Iwanek
Andżelika Kerber Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W Dubaju osiem najwyżej rozstawionych tenisistek otrzymało wolne losy. Dwie z nich w poniedziałek wkroczyły do akcji. Garbine Muguruza (WTA 9) wróciła z 1:4 w pierwszym secie i pokonała 7:6(4), 6:1 Soranę Cirsteę (WTA 31). W ciągu 87 minut Hiszpanka wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. W Dosze dwa razy wystąpiła w finale i za każdym razem uległa Petrze Kvitovej (2018, 2021). Kolejną rywalką Muguruzy będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka lub Amerykanka Madison Brengle.

Anett Kontaveit (WTA 7) wygrała 6:2, 6:3 z Aną Konjuh (WTA 51). W trwającym 84 minuty spotkaniu Estonka zniwelowała 10 z 12 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 11 okazji. O ćwierćfinał zmierzy się z Belgijką Elise Mertens lub Czeszką Petrą Kvitovą.

Na I rundzie występ zakończyła Andżelika Kerber (WTA 18), która przegrała 6:4, 3:6, 2:6 z Jil Teichmann (WTA 41) po dwóch godzinach i ośmiu minutach. Niemka w drugim secie prowadziła 2:1 z przełamaniem. Od tego momentu straciła 11 z 14 kolejnych gemów. W meczu były 32 break pointy. Była liderka rankingu wykorzystała pięć z 11. Szwajcarka na przełamanie zamieniła siedem z 21 okazji. Kerber jest finalistką imprezy w Dosze z 2014 roku.

Jelena Rybakina (WTA 20) uległa 4:6, 3:6 Jaqueline Cristian (WTA 71). W ciągu 82 minut Kazaszka zaserwowała osiem asów, ale zmarnowała wszystkie trzy break pointy. Rumunka wykorzystała dwie z 10 szans na przełamanie. W II rundzie spotka się z Rosjanką Darią Kasatkiną.

Arantxa Rus (WTA 66) w 96 minut pokonała 7:6(5), 6:4 Weronikę Kudermetową (WTA 25). Obie tenisistki wypracowały sobie po trzy break pointy. Holenderka obroniła dwa z trzech, a sama zaliczyła dwa przełamania.

Arantxa Rus (Holandia, LL) - Weronika Kudermetowa (Rosja) 7:6(5), 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Garbine Muguruza awansuje do ćwierćfinału turnieju w Dosze?