Wymarzony rewanż Camerona Norrie'ego. Najwyżej rozstawieni nie zawiedli

W Delray Beach rozegrano w piątek ćwierćfinały zawodów rangi ATP 250 na kortach twardych. Po trzysetowych pojedynkach awans wywalczyli Cameron Norrie i Reilly Opelka.

Rafał Smoliński
Cameron Norrie Getty Images / Mark Brown / Na zdjęciu: Cameron Norrie
Najwyżej rozstawiony na Florydzie Cameron Norrie zmierzył się w piątek z Sebastianem Kordą, z którym wcześniej przegrywał dwukrotnie. Zanosiło się na trzecią porażkę Brytyjczyka, ale Amerykanin nie wytrzymał ciśnienia, gdy w 10. gemie trzeciego seta podawał po zwycięstwo. Leworęczny tenisista powrócił do gry i okazał się lepszy w tie breaku. Po dwóch godzinach i 19 minutach Norrie wygrał ostatecznie 6:2, 1:6, 7:6(4).

- Mecze z Sebim zawsze są trudne. To wspaniały zawodnik, ale udało mi się wygrać ten pojedynek. Byłem bardzo agresywny i udało mi się bardziej dyktować warunki gry. Potem on przejął inicjatywę w drugim secie, a trzecia partia to była prawdziwa batalia - powiedział Norrie (cytat za atptour.com).

Brytyjczyk awansował do półfinału, w którym zmierzy się w sobotę z Tommym Paulem. Amerykanin rozgromił swojego rodaka Stefana Kozlova 6:3, 6:1. Z Norrie'em ma bilans 1-1 w głównym cyklu i za każdym razem kończyło się po trzysetowej walce. W 2021 roku Paul był górą w Melbourne (rangi ATP 250), ale Norrie wziął rewanż w Indian Wells.

Zwycięską passę podtrzymał Reilly Opelka. Rozstawiony z "dwójką" Amerykanin stracił seta w spotkaniu z Adrianem Mannarino, ale wygrał 7:6(2), 3:6, 6:1. Powtórzył tym samym rezultat z Dallas (gdzie sięgnął po tytuł) i poprawił na 3-0 bilans gier z Francuzem. W piątek Opelka posłał 19 asów i raz dał się przełamać. Potem jednak wykorzystał dwie szanse w trzeciej partii i dzięki temu awansował do półfinału.

Przeciwnikiem Opelki będzie w sobotę John Millman. Australijczyk wyeliminował w piątek rozstawionego z trzecim numerem Grigora Dimitrowa, pokonując Bułgara 6:4, 6:4. W półfinale zmierzy się z reprezentantem USA, z którym ma bilans 3-0 w tourze.