David Goffin wykazał się walecznością. We wtorek zagra Kacper Żuk

David Goffin przegrywał ze stratą oraz przełamania, ale odwrócił losy meczu z Benjaminem Bonzim i awansował do II rundy turnieju ATP 250 w Montpellier. We wtorek wystąpi Kacper Żuk, który zmierzy się z Jo-Wilfriedem Tsongą.

Marcin Motyka
David Goffin Getty Images / Andy Astfalck/BSR Agency / Na zdjęciu: David Goffin
David Goffin słynie z waleczności i determinacji. I w poniedziałek te cechy dały mu zwycięstwo. W meczu I rundy turnieju ATP 250 w Montpellier z Benjaminem Bonzim Belg przegrywał 2:6, 0:3, ale nie poddał się, odrobił straty i ostatecznie zwyciężył 2:6, 7:5, 6:1.

Broniący tytułu Goffin w ciągu 114 minut gry zapisał na swoim koncie pięć asów i pięć przełamań. W II rundzie grający z dziką kartą Belg, turniejowa "ósemka", zmierzy się z lepszym z pary Alejandro Davidovich - Adrian Mannarino.

Drugi poniedziałkowy mecz w głównej drabince rozstrzygnął się w dwóch setach. Oznaczony numerem szóstym Aleksander Bublik zaserwował 20 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 88 proc. rozegranych punktów i pokonał 7:6(4), 7:6(5) Tallona Griekspoora.

W poniedziałek odbyły się też decydujące mecze kwalifikacji. Oprócz Kacpra Żuka, miejsce w turnieju wywalczyli Pierre-Hugues Herbert, Gilles Simon i Damir Dzumhur.

Żuk mecz I rundy rozegra we wtorek. Jego rywalem będzie Jo-Wilfried Tsonga, triumfator z Montpellier z 2019 roku. Pojedynek rozpocznie się nie przed godz. 14:30.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 427,6 tys. euro
poniedziałek, 31 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Aleksander Bublik (Kazachstan, 6) - Tallon Griekspoor (Holandia) 7:6(4), 7:6(5)
David Goffin (Belgia, 8/WC) - Benjamin Bonzi (Francja) 2:6, 7:5, 6:1

wolne losy: Alexander Zverev (Niemcy, 1/WC); Roberto Bautista (Hiszpania, 2); Gael Monfils (Francja, 3); Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 4)

Ciąg dalszy problemów zdrowotnych Dominika Thiema. Zapadła decyzja ws. najbliższego turnieju