Co za euforia. Tak Iga Świątek cieszyła się z wygranej [WIDEO]

Iga Świątek w półfinale Australian Open. Polka po wyczerpującym meczu pokonała w trzech setach Kaię Kanepi. Jej radość była ogromna. Zobaczcie sami.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek Twitter / Australian Open / Na zdjęciu: Iga Świątek
Po raz drugi w karierze Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju wielkoszlemowego. W ćwierćfinale Australian Open Polka wyeliminowała Kaię Kanepi, ale nie było to łatwe spotkanie dla naszej tenisistki. Niżej notowana Estonka zawiesiła wysoko poprzeczkę.

To Kanepi wygrała pierwszego seta. W dwóch kolejnych górą była Świątek, ale musiała się sporo namęczyć, by pokonać przeciwniczkę. Dodajmy, że druga partia zakończyła się dopiero po tie-breaku. Wygrana w nim dodała wiatru w skrzydła naszej tenisistki.

Po ostatniej piłce Świątek nie ukrywała swojej radości. Krzyczała w euforii, ciesząc się z awansu do półfinału wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego na kortach w Melbourne. Wszystko uchwyciły kamery, co widać na poniższych filmikach.

Świątek jako druga Polka awansowała do półfinału Australian Open. Dołączyła do Agnieszki Radwańskiej, która w Melbourne taki wynik osiągnęła dwa razy (2014, 2016).

Dla raszynianki będzie to drugi wielkoszlemowy półfinał. W czwartek (drugi mecz od godz. 9:30 czasu polskiego) mistrzyni Rolanda Garrosa 2020 zmierzy się z Amerykanką Danielle Collins.