Szalony mecz Barbory Krejcikovej z Anett Kontaveit! Daria Kasatkina zatrzymana

Dramaturgia meczu Barbory Krejcikovej z Anett Kontaveit w Sydney (WTA 500) była olbrzymia. Zwyciężyła Czeszka po obronie siedmiu piłek meczowych. Paula Badosa zakończyła marsz Darii Kasatkiny.

Łukasz Iwanek
Barbora Krejcikova PAP/EPA / DAN HIMBRECHTS / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W Sydney nadszedł czas półfinałów. W pierwszym szalony mecz rozegrały Barbora Krejcikova (WTA 4) i Anett Kontaveit (WTA 7). W pierwszym secie Czeszka nie zdobyła nawet gema, ale ostatecznie zwyciężyła 0:6, 6:4, 7:6(12). W trzecim secie obroniła siedem piłek meczowych, trzy w 12. gemie i cztery w tie breaku. Triumfatorka Rolanda Garrosa 2021 wygraną zapewniła sobie za piątym meczbolem.

W trwającym 2,5 godziny meczu obie tenisistki zaserwowały po pięć asów. Kontaveit obroniła dziewięć z 11 break pointów, a sama wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Estonka zdobyła o sześć punktów więcej, ale powtórki z Guadalajary nie było. W ubiegłym roku Kontaveit była lepsza od Krejcikovej w fazie grupowej WTA Finals.

Paula Badosa (WTA 9) pokonała 6:2, 6:2 Darię Kasatkinę (WTA 26). W ciągu 75 minut Hiszpanka zgarnęła 37 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała sześć z 12 break pointów. Kasatkina w poprzedniej rundzie wyeliminowała Garbine Muguruzę i osiągnęła drugi półfinał w sezonie (Melbourne).

W ubiegłym roku Badosa dwa razy pokonała Krejcikovą (Madryt, Indian Wells) i wynik obu meczów był identyczny (6:1, 7:5). Hiszpanka ma bilans finałów 2-0. W ubiegłym roku triumfowała w Belgradzie i Indian Wells. Czeszka powalczy o czwarty singlowy tytuł (Strasburg, Roland Garros i Praga 2021). Finały zanotowała jeszcze w Norymberdze (2017) i Dubaju (2021).

Sydney Tennis Classic, Sydney (Australia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 703,5 tys. dolarów
piątek, 14 stycznia

półfinał gry pojedynczej:

Barbora Krejcikova (Czechy, 3) - Anett Kontaveit (Estonia, 4) 0:6, 6:4, 7:6(12)
Paula Badosa (Hiszpania, 5) - Daria Kasatkina (Rosja) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)