Wielkie zwycięstwo Darii Kasatkiny. Maraton Pauli Badosy z mistrzynią olimpijską

Daria Kasatkina kontynuuje zwycięski marsz w Sydney. Rosjanka wyeliminowała Hiszpankę Garbine Muguruzę. Paula Badosa rozegrała maraton z Belindą Bencić.

Łukasz Iwanek
Daria Kasatkina Getty Images / Jason McCawley / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Daria Kasatkina (WTA 26) bardzo dobrze rozpoczyna sezon. W zeszłym tygodniu w Melbourne osiągnęła półfinał. W Sydney jest również w najlepszej czwórce po zwycięstwie 6:4, 6:4 nad Garbine Muguruzą (WTA 3). W ciągu 86 minut Rosjanka zdobyła 27 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie.

Paula Badosa (WTA 9) wygrała 7:6(6), 3:6, 6:3 z Belindą Bencić (WTA 23) po dwóch godzinach i 35 minutach. Hiszpanka posłała 11 asów. Obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. Szwajcarka zdobyła o trzy punkty więcej (110-107). Wcześniej Bencić dokończyła mecz z Oceane Dodin (WTA 96), przerwany dzień wcześniej przy 1-1 w setach. Mistrzyni olimpijska wróciła z 2:6, 3:5 i pokonała Francuzkę 2:6, 7:5, 6:3.

Barbora Krejcikova (WTA 4) rozbiła 6:0, 6:2 Caroline Garcię (WTA 75). W ciągu 70 minut Francuzka popełniła siedem podwójnych błędów. Czeszka zgarnęła 22 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała pięć z 12 szans na przełamanie. Anett Kontaveit (WTA 7) wygrała 6:4 pierwszą partię meczu z Ons Jabeur (WTA 10). Drugi set nie odbył się, bo Tunezyjka skreczowała z powodu kontuzji pleców.

Kasatkina odniosła dziewiąte zwycięstwo nad tenisistką z Top 5 rankingu, pierwsze od 2018 roku. Rozprawiła się wtedy z Karoliną Woźniacką w IV rundzie Rolanda Garrosa. O finał w Sydney Rosjanka zagra z Badosą. Krejcikova zmierzy się z Kontaveit.

Sydney Tennis Classic, Sydney (Australia)

Belinda Bencić (Szwajcaria) - Oceane Dodin (Francja, LL) 2:6, 7:5, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Daria Kasatkina awansuje do finału turnieju w Sydney?